Ziraat Bankası’nın yeni Genel Müdürü Alpaslan Çakar oldu

Alpaslan Çakar’ın yerine Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevinden istifa eden Hüseyin Aydın getirildi. Halk Bankası ve Vakıf Bank Genel Müdürlüğü’nde değişiklik olmadı.
Kamu Bankaları Genel Kurulu tamamlandı. Alpaslan Çakar’ın yerine Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nden ayrılan Hüseyin Aydın getirildi.

HALK BANK VE VAKIF BANK’TA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ YOK

Halk Bankası ve Vakıf Bank Genel Müdürlüğü’nde değişiklik olmadı. Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan ve Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih görevlerine devam ediyor.

ALPASLAN ÇAKAR KİMDİR?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında Banka Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan ve Müfettiş ve Şube Müdürü olarak görev yapan Çakar, 2005 yılında Bölge Müdürü olarak atandı. Ağustos 2007’de Daire Başkanı olan Çakar, Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Sırasıyla Operasyonel İşlemlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı. Çakar, Temmuz 2017 – Haziran 2018 tarihleri ​​arasında Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Haziran 2018’den bu yana Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir