Yapısıyla dikkat çeken “Halatlı Bina” nın boş dairelerine talep patlaması yaşanıyor.

Mardin’deki yapısı itibariyle “Halatlı Bina” olarak adlandırılan apartman, sosyal medyada kısa sürede milyonlarca kez görüntülendi. 4 katlı, 24 daireli binanın sakinleri, evlerin oldukça konforlu olduğunu ve boş daire talebinin yoğun olduğunu söyledi.

Mazıdağı semtinde bulunan ve üçgen mimari yapısıyla dikkat çeken 4 katlı bina, sosyal medya platformlarında paylaşıldıktan sonra bir vatandaş tarafından kısa sürede milyonlarca kez izlendi.

4 KATTA 24 DAİRE VAR

Yapısı itibariyle ‘ip yapı’ olarak anılan daireyi görenler gözlerine inanamıyor. 4 katlı 24 daireli dairenin 20 dairesinin işgal edildiği, onlarca kişinin her gün 4 boş daire kiralamak istediği öğrenildi.

“BOŞ DAİRE İÇİN YOĞUN TALEP”

Sosyal medyadaki paylaşımların ardından binalarına ilginin arttığını belirten site sakinlerinden Ahmet Elik, görüntünün milyonlarca görüntü ve beğeni aldığını söyledi. Elik, “Sosyal medya hesaplarında paylaşılan video çok güzel bir açıdan çekildi. Görünüşte dar görünse de tam tersine videoda görüldüğü gibi değil, içi daha geniş ve çok rahat. Biz şu anda 24 daireli binamızda yaşıyor, 4 daireden talep gelmesine rağmen 20 daire dolu.Binamızdaki dairelerde yaşamak isteyen vatandaşların sıra olduğunu biliyoruz ve talep var hatta talepler var. ‘Boş daire varsa haber verelim’ dedi.

“YETERİNCE GENİŞ”

Sosyal medyada yüksek takipçi ve ünlülerin bulunduğu binaların videolarının paylaşılmasının apartmana olan ilgiyi artırdığını belirten Elik, “Binamızın videosunun sosyal medya hesaplarından paylaşımını da gördük. Öyle diyoruz. Görüldüğü kadar dar değil … Binamızda yaşayanların bir kısmı binamızın algılanmasıyla ilgili bir basın açıklaması yapılması gerektiğini belirttiler, çoğumuz aslında durumun böyle olmasını istedik.

“AVRUPA’DAKİ BİNALARI UNUTMAYIN”

Üniversite öğrencisi Sinan Erdin de “Binamız ilçemize gerçekten renk katıyor. Aslında ilçemizi modern göstermesi açısından çok iyi durumda diyebiliriz. Şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir