Victor Ruiz: Para için Beşiktaş’a gittim!

Beşiktaş’ın Real Betis’ten ayrılması için acılı yolu önde gelen İspanyol stoper Victor Ruiz Beşiktaş ve Türkiye macerasını anlattı.

Beşiktaş’tan olaylı bir şekilde ayrılan, Real Betis’e imza atan ve FIFA öncesinde siyah-beyazlılara dava açan Victor Ruiz, İspanyol basınına açıklama yaptı.

Beşiktaş’ın kendisine teklifinin çekici olduğunu belirten Ruiz, “Oraya varmadan önce her şey çok iyi görünüyordu. Ekonomik durum çok ağır ve çekiciydi. 5 yıllık Villarreal’den sonra yeni bir deneyim istedim. Bazen yeni bir adım atıyorsun. , ama dilediğiniz gibi. “Durum utanç verici çünkü kulübün her şeyi iyi yapma imkânı var, ama şu anda değil.”

“FIFA, BENİMLE AYNI FİKİR”

Beşiktaş ile sözleşmeyi nasıl feshettiklerini soran Victor Ruiz, “Süreç devam ediyor. Şikayetim ve ardından duruşma sonrasında FIFA’nın ilk adımda benimle anlaştığı ortaya çıktı. orada olun. Bana göre avukatlarım, sadece alana odaklanmıyorum ve bu konuda barış içinde olmalıyım ve ben böyleyim. “

“İLK KEZ JERSEY YARIŞMASINDAYIM”

Real Betis’teki kariyerinde ilk kez forma yarıştığını belirten Victor Ruiz, “Hayatımda ilk defa bu kadar çok form için yarışıyorum. Pellegrini’yi oynamaya ikna etmem gerektiğine inandım. Şimdi onu ikna etmeye çalışıyorum. Sıfırdan başlayarak antrenman yapmam gerektiğini anladım ”diye konuştu.

FIFA’NIN İLK KARARI NE OLDU?

Beşiktaş’tan aldığı iddialar nedeniyle sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden Victor Ruiz, sezon bitmeden ayrıldı ve ardından Real Betis’e transfer oldu. Konuyu mahkemeye taşıyan Victor Ruiz’e FIFA’nın ilk cevabı, Beşiktaş’ın İspanyol oyuncuya 2,5 milyon euro tazminat ödemeye mahkum olması oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir