Turizmin başkenti Antalya’da çekilecek aksiyon filminde ünlü oyuncu Jason Statham rol alacak.

Antalya’da 1.8 milyar TL bedelle inşa edilen EXPO alanı, dev bir film setine dönüşüyor ve Hollywood’a rakip oluyor. Ünlü yönetmen Guy Ritchie ve ünlü oyuncu Jason Statham’ın bir araya geleceği aksiyon filmi Five Eyes Antalya’da çekilecek.

2016’da açılan Türkiye’nin ilk fuar alanı botanik parkı Antalya, dev bir film setine dönüştürülüyor. Turizmin başkenti Antalya, sinema sektöründe Hollywood yıldızlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Ünlü yönetmen Guy Ritchie ve ünlü oyuncu Jason Statham’ın bir araya geleceği aksiyon filmi “Beş Göz” Antalya’da çekilecek. Bu doğrultuda 4 yıl önce “Çiçek ve Çocuk” Sinema stüdyoları, temalı bir kültürel ve görsel şölene ev sahipliği yapan 121 dönümlük bir alana kurulmaktadır.

“KENTSEL DÖNÜŞ SON DERECE YÜKSEK”

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 121 dönümlük alanı devraldıktan sonra, alanın daha iyi kullanılması için organizasyon firmalarına önerilerde bulunduklarını söyledi. Karaca, yapımcı firmaya avantajların anlatıldığını belirtti. Dünya pazarını araştırıp aynı standartlarda teklif verdiler ve bu teklif kabul edildi. Film ekibinin Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden çekim izni aldığını belirten Karaca, Antalya Valiliği, belediyeler ve ilgili kurumlarla resmi yazışmaların sürdüğünü, kapalı mekanı kiraladıklarını belirtti. çekimler için alanın bahçesi.

STÜDYOLAR PERDELERLE DÖNÜŞTÜ

Film ekibinin şu anda bir stüdyo kurduğunu ve bölgede film yaylaları kurduğunu belirten Karaca, yaylaların hazırlandığı stüdyoların perdelerle çevrildiğini söyledi. Ev sahipliği yapacağının altını çizen Karaca, kentin sinema sektöründe adından söz ettirmeye başlayacağını vurguladı. Bu tür projeleri önemsediklerini belirten Karaca, devamı için çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir