Tofaş 13 gün üretime ara verdi

Türkiye’nin önde gelen otomotiv üreticilerinden Tofaş’ın Bursa’daki fabrikası, stok sayımı ve planlanan çalışma nedeniyle 13 gün ara verilecek. Fabrika 13 Ocak’ta tekrar faaliyete geçecek.

Türkiye’nin en çok satan otomobil üretiminin yapıldığı Bursa’daki Tofaş fabrikası, yıl sonu stok sayımı ve bakım çalışmaları nedeniyle üretimi geçici olarak durduruyor. Yıl sonunda 31 Aralık’ta başlayacak mola 12 Ocak’a kadar devam edecek. Şirketin dün gece KAP’a yaptığı açıklamaya göre fabrika 13 Ocak’ta yeniden üretime başlayacak Tofaş, KAP’a şunları söyledi: ” Bursa Fabrikamızdaki üretim hatlarında yıl sonu stok sayımı ve planlı bakım ve yatırım çalışmaları nedeniyle 31 Aralık 2020 – Üretime 12 Ocak 2021 tarihleri ​​arasında geçici olarak ara verilecektir. Fabrikamız 13 Ocak 2021 Çarşamba günü üretime başlayacaktır. .

“‘ALTIN ​​FABRİKASI’ ÖDÜLLÜ TESİS

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ‘ya bağlı 400 fabrikanın yer aldığı WCM – Dünya Klasında Üretim Programı’nda Tofaş, otomobil fabrikaları arasında en yüksek puanı elde etti. Uluslararası organizasyonların üretim faaliyetlerinde global standartları belirleyen WCM programı kapsamında 2013 yılında ‘Altın Fabrika’ unvanını alan Tofaş, FCA bünyesindeki en iyi fabrikalardan biri olan Tofaş, mevcut puanını 3 katına çıkararak önemli bir başarı elde etti. 81.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir