Son Dakika: Yaptırımlar olacak mı? Merkel ve AB Zirvesi Sonrası Makro Türkiye açıklaması

Son dakika: Masada AB Liderleri Zirvesi’nin ardından Türkiye’nin yaptırımları, açıklamanın Almanya Başbakanı Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Macro’dan geldi. Merkel, “AB’nin Türkiye Yüksek Temsilcisi ile işbirliğimiz hakkında bir rapor yayınlamasını istiyoruz” Makro ise “AB Türkiye ile diyalog kapısını açık tutuyor” dedi.

Almanya’nın altı aylık dönemsel AB Liderler Zirvesi başkanlığı liderleri, Türkiye’ye yönelik yaptırım kararları konusundaki son toplantısının ardından kağıt üzerinde bir basın toplantısı düzenledi. Almanya Başbakanı Angela Merkel, cumhurbaşkanlığı döneminde Türkiye ile daha olumlu ilişkiler kurmaya çalıştıklarını umduğunu söyledi.

“SİLAH SATIŞLARINDA TÜRKİYE NATO KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLECEK”

Mart ayında yapılacak bir sonraki zirve için AB Yüksek Temsilcisi Josep Borrell Merkel, özellikle Türkiye ile ilişkiler konusunda bir rapor hazırlamakla görevlendirildiklerine dikkat çekerek, AB üyeleri Yunanistan ve Kıbrıs’ın silah ambargosunu takip ederek talepte bulunduğunu söyledi: NATO’ya

“MAKRO: AB, TÜRKİYE İLE KAPI AÇIK DİYALOĞU TUTUYOR

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “Avrupa Birliği Türkiye ile diyalog kapısını açık tutuyor” dedi. açıklamada bulundu.

AB KONSEYİ BAŞKANI: TÜRKİYE İLE İŞBİRLİĞİ YAPMAYA HAZIRIZ

Öte yandan AB Konseyi Başkanı Charles Michel, Türkiye ile göçle mücadelede daha fazla işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Michel, “Türkiye ile sorumlu bir işbirliği yapmak istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir