Son dakika! Ümit Özdağ’ın İYİ Parti’den ihraç kararı iptal edildi

Son dakika! Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın İYİ Parti’den ihraç kararını iptal etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Özdağ, kararın doğru olduğunu belirterek, yarın basın toplantısı yapacağını söyledi. İYİ Parti’nin kararın ardından nasıl tepki vereceği merak konusu oldu.

Ümit Özdağ’ın İYİ Parti’den ihraç edilmesinden aylar sonra kararla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın İYİ Parti’den ihraç kararını iptal etti. Konuyla ilgili ilk açıklamasını yapan Özdağ, kararın doğru olduğunu belirterek, yarın basın toplantısı yapacağını söyledi.

İYİ PARTİSİ NE YAPACAK KONU OLDU

İYİ Parti’nin bu karara karşı nasıl bir yol izleyeceği merak konusuydu. Şu ana kadar partiden konu ile ilgili herhangi bir açıklama alınmadı.

İYİ PARTİSİNDEN ÜMİT ÖZDAĞ NEDEN İHRAÇ EDİLDİ?

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu “Fethullah Gülen taraftarlarıyla birlikte hareket etmekle” suçladı. Savcılık tarafından soruşturma başlatılırken parti teşkilatlarının talebi üzerine Ümit Özdağ Genel Merkez ve Meclis grubundan oluşan Ortak Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

İYİ PARTİ’nin AK PARTİ ile görüştüğünü savundu.

Özdağ son olarak İYİ Parti’yi CHP, Saadet Partisi ve HDP ile ortak anayasa çalışması yürütmekle eleştirdi ve İYİ Parti’nin gizlice AK Parti ile anayasa müzakereleri yürüttüğünü savundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir