Son dakika! “Normalleşme hangi illerden başlayacak?” Sorunun cevabı: Pazartesi günü ele alacağız

Son dakika! Cuma namazının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bilim Kurulu’nun önerilerini Pazartesi günü Bakanlar Kurulu toplantısında değerlendireceğiz” dedi. sözleriyle cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını İstanbul Üsküdar’daki Büyük Selimiye Camii’nde kıldı. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı, son gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“BİLİMSEL KOMİTE TAVSİYELERİ DOLAP İÇİNDE DEĞERLENDİRİLECEK”

Önceki Bakanlar Kurulu toplantısının ardından 1 Mart’ta normalleşmenin başlayacağını duyuran Erdoğan’a, önümüzdeki süreç ve kısıtlamaların gevşetilmesi soruldu. Cumhurbaşkanı, “Bilim Kurulu’ndaki çalışmalar Bakanlar Kurulu önüne gelecek. Sağlık Bakanımız mutasyonun hangi illerde olduğunu bizlere tanıtacak. Lokantalar konusunda ne gibi önlemler alabiliriz, ne gibi adımlar atabiliriz? otellerle ilgili kararları Pazartesi Kabine Toplantısı’nda atacağız. “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından manşetler şu şekilde:” Hocalı katliamı Ermenistan’ın kişiliğini ortaya koyması açısından çok önemli. Yüzbinlerce kişi için kabul edilemez. bir gecede insanlara tanklarla saldırarak orada öldürülen insanlar.

“ERMENİ HALKI YÖNETİMDEN MEMNUN DEĞİL”

Darbeleri kabul etmemiz mümkün değil. Ordunun katılımıyla darbe çağrısı yapmak kabul edilemez. Yönetimde bir değişiklik olursa bunu Ermenistan halkı yapacak. Bu Ermenistan halkına bırakılmalıdır. Buradaki Ermeni halkı buradaki yönetimden memnun değil. Olay bir darbe olunca bizim darbeye bakışımız farklıdır.

“DÜNYA BU PROJEYİ AİLE İLE TAKİP EDECEK”

Kanal İstanbul, belediye başkanlığı dönemime uzanan bir proje. İstanbul’da yaşayan halkım Boğaz’ın ne tür tehditler altında olduğunu çok iyi biliyor. Yıllar önce Sarayburnu açıklarında bir Rumen tankerinin meydana geldiği olay, bu tanker burada aylarca yandı. Zaman zaman tankerlerin boğazın farklı yerlerinde konaklara binmesi olaylarını biliyoruz. Hala ana muhalefet yapmadığımızı söylüyor. Ne yaptın? İstanbul’umuza güzellik getireceğiz ve bu yeni bir proje değil, benim ‘Çılgın Proje’ dediğim proje. Hayranların yerine dünya gelecek ve bu projeyi izleyecek. Diğer projelerimizi izlemek gibi. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir