Son dakika! Korona aşısı ilk yaptıranlar arasında Bahçeli olacak

Son dakika! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bakanlık tarafından öngörülen programa uygun olarak aşılama kararı aldığı bildirildi. MHP lideri, Çin aşısını ilk yaptıranlar arasında olacak.

Yaklaşık 1 yıl önce Çin’den yayılmaya başlayan koronavirüs salgını, dünya üzerindeki etkisini yeniden artırdı. Ülkemizde de bu durum aynı şekilde hissedilirken artan vaka ve ölümlerin ardından gözler aşıya çevrildi. Bazı vatandaşlar aşı yapacaklarını belirtirken, bazı vatandaşlar da tedirgin olduklarını dile getirdi.

BAHÇE YAPILACAK AŞI YAPACAK

MHP Başkanı Devlet Bahçeli’nin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklama doğrultusunda ve bakanlığın öngördüğü programa uygun olarak aşılama kararı aldığı bildirildi. MHP lideri aşıyı ilk alanlar arasında olacak.

ERDOĞAN AŞILACAĞINI AÇIKLADI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, “Aşı olmak konusunda da herhangi bir sıkıntım yok. Çünkü burada sağlık söz konusu. Sağlığın söz konusu olduğu yerde tabii ki gerekli olanı yapmak zorundayız. sağlığımızı korumak özellikle covid noktasında. “Ülkedeki tüm vatandaşlarımıza örnek olmak için böyle bir adım atmalıyız. Umudumuz bu tedavi yöntemleri ile vatandaşlarımızı bu dertten kurtarmaktır. “

BAKAN KOCA: AŞI GEREKLİ OLMALIDIR DÜŞÜNMÜYORUZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, Sinovac dahil 50 milyon doz aşı alındığını söyledi. Aşının zorunlu olup olmayacağı sorusuna da cevap veren Bakan Koca, “Aşının şimdilik zorunlu olduğunu düşünmüyoruz. Bunun yerine vatandaşlarımızı ikna ederek kitlesel aşılamayı yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımıza aşı net bir şekilde anlatılıyor, bu noktada pek çok kişinin farklı yaklaşacağına inanmıyorum.Birçok kişinin özellikle yapacağına inanıyorum çünkü biz inaktif aşı, ölü virüs aşısı, bu ölü virüs aşısı bir yöntem geçmişte yıllarca biliniyor “dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir