Son dakika: Konfigürasyon ödemesi yapmak isteyenler bu hafta sonu kısıtlamadan muaf olacak

Son dakika: Vergi yeniden yapılandırma ödemelerinin son günü olan 1 Mart’ta vergi yoğunluğu nedeniyle vergi daireleri bu hafta sonu açılacak. Borç bilgilerini içeren belgeleri saklamaları ve güzergah ile sınırlı olmaları kaydıyla, bu hafta sonu ödeme yapacak vatandaşlar sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

İçişleri Bakanlığı’nın vergi borcu ödeme / yeniden yapılandırması için son tarih olan 1 Mart Pazartesi günü, 81 İl Valiliğine “Vergi ve Borçların Yeniden Yapılandırılması” hakkında genelge gönderildi. Genelgede, vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeleri içeren 7256 sayılı Kanun kapsamında borçlarını yeniden yapılandıran vatandaşlar için son tarih 1 Mart 2021 Pazartesi olarak belirtildi.

HAFTA SONU VERGİ DAİRELERİ AÇILACAK

Genelgede, Hazine ve Maliye Bakanlığının, ödemek isteyen vatandaşların talepleri de dikkate alınarak, sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 27 Şubat ve 28 Şubat 2021 Cumartesi ve Pazar günleri vergi dairelerini açık tutma kararı aldığı belirtildi. hafta sonu vergi borçları. Yeniden yapılanma kapsamındaki diğer kamu idarelerinin, kurumları tarafından uygun görülmesi halinde aynı tarihlerde açık bulunabileceği belirtildi.

BORÇ ÖDEME YAPACAKLAR YASAKTIRILACAKTIR

Bu içerikte; Yoğunluğu yaşamamak ve kanunun sağladığı imkanlardan azami ölçüde yararlanmak için ödemeye son tarih olan 1 Mart 2021 tarihinde 27 Şubat ve 28 Şubat 2021 Cumartesi ve Pazar günleri ile sınırlandırılmıştır. yol ve muafiyet; Yapılandırılmış borçlarını ödemek için vergi dairelerine ve diğer kamu idarelerine gidebilecekler.

BELGE YANINIZDA OLMALIDIR

Ödeme yapmak isteyen vatandaşlar, sokağa çıkma yasağı kısıtlamaları; Yanlarında belge (borç yapılandırma başvuru dilekçesi, ödeme planı vb.) Yanlarında bulundurmaları ve talep edildiğinde ibraz etmeleri şartıyla muaf tutulacaklardır. Vergi dairelerinde ve ödemelerin yapılacağı kamu idarelerinde çalışanlar, kurumsal kimliklerini ibraz etmeleri kaydıyla sokağa çıkma yasağı kısıtlamasından muaf tutulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir