Son dakika: Kardak kayalıklarında gerginlik! 2 Yunan botu …

Son dakika haberine göre Kardak falez bölgesinde 2 Yunan Sahil Güvenlik botunun karayı ihlaline 4 Türk Sahil Güvenlik botu müdahale etti.

Türk Sahil Güvenlik botları, önleyici manevralarla 2 Yunan Sahil Güvenlik botunu Türk karasularından çıkardı. Sahil Güvenlik Komutanlığının sosyal medya hesabında yer alan paylaşımda, “Uluslararası hukuka aykırı bir şekilde sınır tanımayan ve düzensiz göçmenleri sürekli Türk karasularına geri iten Yunan unsurları bu kez bizim bölgemizden ihraç edildi. karasuları ihlal ettiler “.

Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

“06 Ocak 2021’de saat 10.03’te Kardak Kayalıkları bölgesinde 2 Yunan Sahil Güvenlik unsuru tarafından karasu ihlali meydana geldi. 4 Türk Sahil Güvenlik botu tarafından yapılan önleme manevraları ile karasuları ihlal eden 2 Yunan unsuru Türk Sahil Güvenlik botları tarafından yapılan önleme manevralarında, Türk Sahil Güvenlik botu ile Yunan Sahil Güvenlik botu arasında sürtünme yaşandı.Kıyı Güvenlik Komutanlığı, güvenliği sağlamak için 7/24 görev yapıyor ve denizlerimizin güvenliği. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir