Son dakika: Erdoğan ısrarla şunu söyledi: Ülkemiz için tarihi bir dönüm noktası olacak!

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa, Aydın, Mardin, Adıyaman, Kilis, Bingöl, Bitlis, Elazığ ve Muş’taki kongrelere canlı bağlantıyla katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “2023 seçimleri ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasında yaşanacak. Hâlâ hasretle, şokun vesayetiyle, terörle acı çeken yaşlı Türkiye, yoksulluğun hakim olduğu günleri geri getirmek isteyenler gücünü deniyor. “dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Manisa, Aydın, Mardin, Adıyaman, Kilis, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Muş İl Kongrelerine Vahdettin Konağı’ndan canlı bağlantı ile katıldı.

CHP’deki taciz iddialarına ilişkin sert açıklamalarda bulunan Erdoğan, “CHP’nin başındaki kişi, partisindeki taciz iddialarına karşı 56 gün sessiz kaldı. Neden konuşmuyor?” ifadeleri kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle;

Elbette kongrelerimizi farklı bir şekilde düzenlemeyi hayal ettik. Ne yazık ki salgın koşulları nedeniyle Ekim ve Kasım aylarında birkaç il dışında bu ziyaretlere fırsat bulamadım.

AK Parti milletin kurduğu ve milletin bu güne getirdiği bir partidir. AK Parti, seçimden seçime giden bir parti olmadı. Yılın 365 günü, günün 24 saati milletimizin hizmetine adanmış bir partiyiz.

“BU ÜLKEDE TAZE SU SİYASETÇİLERİ VAR”

Bu ülkede tatlı su demokratları var. Tatlı su politikacıları da var. Yüzleri seçimden seçime görünür. Partimiz kapatma dahil pek çok tehditle karşı karşıya kalırken, vesayet vesayeti altında mücadele ederken hep bu anlayışla hareket etti.

Başladığımız yatırımlara ve projelere ara vermedik. Kuru bir demokrat olmadık. 81 ilimizin tamamında eğitimden sağlığa, enerjiye her alanda hizmete imza attık.

Sorunlu dönemi en az kayıpla tamamlamaya çalıştık. Vatandaşlarımızın gözetimsiz hissetmesini önlemek için ne gerekiyorsa yaptık. Ülkemizi yeni çağa hazırlayacak çalışmalara yöneldik.

“Türkiye, asırlık SIRADAN SIRALAMAKTAN HAREKET ETTİ”

Dışarıda da tarihi bir dönüşümün altyapısını oluşturuyoruz. Doğu Akdeniz’den Karabağ’a kadar kritik konularda ortaya koyduğumuz güçlü irade ile kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik. Türkiye’nin yaptığı sömürü hamlesi üzerine asırlık enstalasyon düzeninin köklerini sarsıyor.

“TARİH, KARARINIZDIR”

Bölgemizde kapalı kapılar ardında yapılan planlar artık masum kan pahasına uygulanamaz. Terör olayları körüklenemez. Bu düzeni bozan bir ülkenin hedef tahtasına yerleştirilmemesi mümkün müdür? Ne söylerlerse desinler, ne yaparlarsa yapsınlar, tarih kendi kararını verir.

“DEMOKRASİ ADINA EN GÖLGELENDİRİCİ UYGULAMALARDAN SIKILAŞTIRILMIŞ, ​​KAYDOLAMIYOR”

Bizi demokrasi yüzünden eleştirenler, demokrasi adına en utanç verici uygulamalara imza atmaktan çekinmiyorlar. Bizi insan hakları konusunda eleştirenler, en ufak bir güçlükle karşılaştıklarında dünyanın en faşist uygulamalarına yöneliyorlar. Başka yerlerdeki terör örgütlerini destekliyorlar ve kendi topraklarında en ufak bir eyleme bile izin vermiyorlar.

“ÜLKEMİZ İÇİN TARİHİ BİR DÖNÜM NOKTASI OLACAK”

Bundan sonra, ekeceğimiz tohumların verimini toplama zamanı. Türkiye güçlü olmak için her zamanki gibi yakınız. Önümüzde 2023 seçimleri var. Elbette, her seçim önemlidir. 2023 seçimleri ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasında gerçekleşecek. Hala eski Türkiye özlemi ile acı çeken terör, kötü günlerin hakim olduğu darbe güçleri bu ülkeye geri getirmek isteyenlerle mücadele ediyor.

“NEDEN 56 GÜN SESSİZ?”

Geçtiğimiz 18 yılda Türkiye’nin gelişmesine yönelik büyük mücadelenin artan pervasızlığı, sonucunda elde ettiğimiz kazanımlara göz dikiyor. Milletimiz, partilerini çevreleyen taciz, tecavüz ve hırsızlık olaylarını örümcek ağı gibi örterek gücünü korumak isteyenleri çok iyi görüyor. CHP lideri 56 gündür sessiz kaldı. Neden konuşmuyor? Neden bunlarla ilgili işlem yapmıyor? Milletimize doğruyu söyleyerek bu saldırıları engellemezsek nereye gideceğini göremeyiz. Önümüzdeki insanlar sürekli yalan, iftira ve çarpıtma ile milletimize giderken, parti binalarında oturursak o mermer delinecek.

Ülkemizin ve milletimizin geleceği için vizyonu, hedefleri ve projeleri olan tek taraf biziz. Diğerleri, 18 yılın sonunda yaptıklarımızı tartışmanın ötesinde yeni bir şey söylemekten uzak. Milletimize kendimizi ne kadar yakından anlatır ve gelecek vizyonumuzu paylaşırsak, şehrimize ve ülkemize o kadar hizmet edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir