Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli’nin açılışında Bakanı uyardı

Son dakika: 2,71 metrelik Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli’nin açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, projede iki eksiklik tespit ederek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu uyardı. Erdoğan, tünel girişindeki asfaltın iyi görünmediğini ve çevre düzenlemesinin bir an önce bitirilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yaptırılan Kızılcahamam Tüneli’nin Vahdettin Konağı’ndan canlı bağlantı ile açılışını yaptı. Kızılcahamam’ı Çankırı’nın Çerkeş ilçesine bağlayan 2,71 metrelik tünelde iki eksiklik bulan Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu uyardı. Erdoğan, “Tünel girişindeki asfalt iyi görünmüyor, bunu müteahhit firma ile görüşmekte fayda var. Çevre düzenlemesi bir an önce tamamlanmalı” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılış konuşmasından satırbaşları: Özellikle ulaşım sektörü için büyük önem taşıyan Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli’nde başarılar diliyorum. Bu proje mevcut rotayı 2,4 kilometre kısaltacak ve yılda 7,5 milyon lira tasarruf sağlayacak. İnsan ve yük taşımacılığını ne kadar kolaylaştırırsak, kalkınma hedeflerimize o kadar çabuk ulaşırız. Ülkemizin tüm ulaşım hatlarında seferberliğe başladık. Bölünmüş yolları 28 bin kilometreye çıkararak ulaşım kolaylığı sağladık. Geçmişte her biri eziyete dönüşen zorla geziler, keyifli yolculuklara dönüştü.

“GELECEĞİMİZİ ÇOK DAHA GÜVENLE BAKABİLİRİZ”

Havalimanlarımızdan hızlı tren hatlarımıza kadar diğer ulaşım araçlarının etkin kullanımı, karayolu ağımızın yaygınlaşmasının bir sonucudur. Birbirini tamamlayan bu ulaşım ağları sayesinde insani gelişme ve ekonomik altyapı anlamında geleceğimize daha büyük bir güvenle bakabiliriz. Sanayi ve ticaret eskiden ülkemizin belirli şehirlerinde yoğunlaşıyordu. Bugün 81 ilimizin tamamı bu potansiyelden faydalanabilir.

“İNŞA ETTİĞİMİZ ŞEKİLLERİ TAKİP EDİYORLAR”

Anadolu, bu büyük potansiyelden yararlanma noktasında. Bir zamanlar yaptığımız yolları gösterdiler ve buraya bir uçak indirecek misiniz? Onlarla dalga geçiyorlardı. Köprüleri gösterip koyun sürüleriyle onlara şaka yapıyorlardı. Rahmetli Erbakan Hoca’mıza yaptıkları gibi bizi de geri çevireceklerini sandılar. Yatırımlarımızı yaparken sadece milletimize baktık. Milletimizin neye ihtiyacı olduğuna ve ne istediğine bakarak eserleri ülkemize getirdik.

“TÜRKİYE’DEN BİRİ DÜNYANIN EN BÜYÜK EKONOMİSİ OLUYOR 10’UNU GETİRECEK”

Tüm dünya sağlık krizi ve tetiklediği ekonomik ve sosyal sorunlarla uğraşırken, kararlılıkla hedeflerimize doğru ilerliyoruz. Türkiye, 2023 hedefinin tamamını gerçekleştirerek dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir