Son dakika! 13 Ocak’ta ortadan kaybolan doktorun cansız bedenine Kartepe’de ulaşıldı

Son dakika! 13 Ocak’ta Kocaeli Kartepe’de geziye çıkan ve hiç duyulmayan Doktor Uğur Tolun’un cansız bedeni bulundu. Uğur Tolun’a ait aracın Derbent Mahallesi’ndeki kanala düştüğü belirlendi.

Başiskele ilçesinde özel bir hastanede çalışan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı. Uğur Tolun, 13 Ocak’ta Kartepe’deki evinden ayrıldı. Minibüsüyle Maşukiye’de en son görülen Uğur Tolun’dan haber alınamadı.

ARAMA KURTARMA FAALİYETLERİ İÇİN MOBİL OLUYORLAR

Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD, AKUT, İHH, itfaiye ve diğer sivil toplum kuruluşlarının arama kurtarma ekipleri arama yaparken bölgeyi tanıyan ve kara aracı olan vatandaşlar da çalışmalara destek verdi. Jandarmaya ait paletli köpeklerin kullanıldığı çalışmalarda havadan girilmeyen yerler 4 adet drone ile kontrol edildi.

51 yaşındaki ortopedi ve travmatoloji uzmanlarından Uğur Tola jandarmalara Kocaeli Valiliği AFAD koordinasyonunda yapılan çalışmalara, JAK, emniyet, Kocaeli İtfaiye, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe polisi, Türk Kızılayı, UMKE, AKUT, İHH, AFGD, Türkiye İzcilik ve Rehberlik Federasyonu Kocaeli’den Kross Hogs ve ANDA’dan arama kurtarma ekipleri katıldı.

ARACI İLE KANALA DÜŞMEK

Dr. Tolun’un Derbent Mahallesi’ndeki aracının kanala düşerek kazada öldüğü belirlendi. Öte yandan arama faaliyetlerine katılan ekipler de Kartepe bölgesinden koordinasyon merkezine çağrılmaya başlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir