Somali’de Türk işçilere terör saldırısı! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Somali’deki Türk üssüne 15 km uzaklıkta yol inşaatı yapan Türk işçilerine terör saldırısı düzenlendi. 4 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ölenlerin 2’sinin Türk olduğunu açıkladı. Koca, saldırıda 3’ü Türk çok sayıda kişinin de yaralandığını belirtti.

Bazı medya kanallarında “Somali’de Türk askerlerine saldırı” haberinin çıkması üzerine güvenlik kaynakları açıklama yaptı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre Haber7; Yol yapım işi yapan bir Türk firmasına ait şantiyeye motosikletli saldırgan tarafından intihar saldırısı düzenlendi.

Saldırının Türk askeri üssüne 15 km uzaklıkta gerçekleştiği belirtildi. En üstte olumsuz bir durum olmadığı belirtildi.

Türk işçilerini hedef alan saldırının ardından Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Türk şirketlerine düzenlenen bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında 1’i vatandaş 4 kişinin hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenildi. Bu sabah Somali. Mogadişu-Afgoye yolunun yapımını üstlenen ve Somali’nin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan bir Türk firmasının çalışanlarına yönelik bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralılara acil şifalar diliyor, yanımızda olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. dost ve kardeş Somali hükümeti ve Somali halkı. kullanıldı.

BAKAN KOCA SIKICI HABERİNİ AÇIKLADI: ÖLÜ SAYISI ARTTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Somali’deki terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 2’ye yükseldi. 3’ü Türk yaralı 14 kişinin tedavisine devam ediyoruz. Mogadişu Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi’ni şiddetle kınıyorum “dedi.

SALDIY EŞ-ŞEBAB ORGANİZE

Somali Emniyet güçlerinden yapılan açıklamada, Es-Shabab örgütünün düzenlediği saldırının özellikle Somali’deki Türk vatandaşlarını hedef aldığı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir