Salgını 6 yıl önce bilen Bill Gates: Koronavirüsten daha kötü iki şey var, iklim değişikliği ve biyoterörizm

6 yıl önce koronavirüs salgınına dikkat çeken ABD’li milyarder işadamı Bill Gates, katıldığı programda gelecekle ilgili gördüğü tehditleri paylaştı. Gates, koronavirüsten daha kötü olan iki şeyin iklim değişikliği ve biyoterörizm olduğunu ve bu iki tehlikeye karşı önlem alınması gerektiğini söyledi.

Koronavirüs dünya çapında ölmeye devam ederken, bir yılı aşkın süredir devam eden salgında en çok bahsedilen isimlerden biri milyarder işadamı Bill Gates oldu. Microsoft’un kurucusu Gates, aşı duyurularından koronavirüs araştırma bütçesine ve komplo teorilerine kadar pek çok konunun gündeminde yer aldı.

“10 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ BİR VİRÜSÜ ÖLDÜRECEK SAVAŞ DEĞİL”

2015 yılında katıldığı bir konferansta salgın hastalıklara dikkat çeken Gates, o gün yaptığı uyarı ve gelecekte dünyayı bekleyen tehlikelerden bahsetti. YouTube’da Veritasium kanalına konuk olan Gates, 2015 yılında yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki yıllarda 10 milyondan fazla insanı öldürecek olan şey savaş değil virüstür.

“Daha ikna edici olabilir miyim?”

Sunucu Derek Muller, “Bu uyarıdan sonra dünyanın buna hazırlanmadığını nasıl hissettiniz?” Gates’in cevabı şöyle oldu: “Kendini iyi hissettirmiyor demiştim. Daha ikna edici veya inandırıcı olabilir miyim? Pek çok solunum yolu hastalığı var, bunlardan biri zamanla ön plana çıkacak. Solunum hastalıkları çok korkutucudur. . Çünkü farkında olmadan enfekte oluyorsunuz. “Dolaşabilir, uçağa veya otobüse binebilirsiniz. Ebola gibi hastalıklarda ise tam tersine bir hastane yatağındasınız. “

“ÖNLEMLERİMİZİ ALMALIYIZ”

Muller’in geleceğe yönelik tehditlerini soran Gates, “İlki iklim değişikliği. Her yıl karşılaşacağımız ölümlerin sayısı bu salgında yaşadığımızdan çok daha fazla olabilir. İkincisi,” Biyoterörizm. “” Büyük zarar vermek isteyen biri bir virüs tasarlayabilir ve bunun maliyeti, doğal bir salgın yaratacağından çok daha yüksek olacaktır. Bugün yaşadıklarımızdan kaçınmak için önlemler almalıyız. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir