Sağlık Bakanlığı: Korona testi için belirtilen ücretin üzerinde alan özel hastanelere yaptırım uygulanacak, fazla ücretler iade edilecektir.

Korona testi için belirlenen fiyat tarifesine uymayan kuruluşlarla ilgili şikayetler üzerine Sağlık Bakanlığı harekete geçti ve valiliklere yazı gönderdi. Buna göre test için belirlenen 250 TL fiyat tarifesi dışında ücret alan kurumlara yaptırım uygulanacaktır. Fazla ücret vatandaşa iade edilecektir.

Sağlık Bakanlığı, PCR testi için yüksek ücret alan kuruluşlar için harekete geçti ve valiliklere yazı gönderdi. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşları ile valiliklere koronavirüs test ücretleri ile ilgili yazı gönderildi. Birçok vatandaş hastanelerden aldıkları faturalarla durumdan şikayetçi oldu. Herhangi bir ücret talep edilemeyeceği ve ek ücret alınmayacağı vurgulandı. Mevzuata aykırı uygulamaların tespiti halinde ilgili sağlık kuruluşu yetkililerine idari para cezası ve idari yaptırım uygulanacaktır. Korona testi için ekstra ücret iade edilecektir. Aksine uygulamaların olması durumunda ilgili birimlerin faaliyetlerinin durdurulması için işlem yapılacaktır. Özel Hastaneler Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde ve 992 sayılı Kanunun ilgili maddelerinde belirtilen idari para cezalarına ve 282. maddesinde ilgili sağlık tesisi sorumlu / sorumlu yöneticilerine gerekli idari yaptırımlar uygulanacaktır. 992 Sayılı Kamu Bakteriyoloji ve Kimya Laboratuvarları Yaptırılan ve Büyük Ölçüde Gerekli Tahliye ve Tahliye Kanunu’nda ilgili birimlerin faaliyetlerinin durdurulması için süreç oluşturulacaktır. . “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir