Rusya’dan İdlib’e hava saldırısı: bir sivil öldü, iki yaralı

Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib vilayetine Rus savaş uçaklarının hava saldırılarında bir sivil öldü, iki kişi yaralandı. Türkiye, 27 Şubat 2020 tarihinde ve Esad rejiminin saldırılar sonucu Rusya sınırından İdlib Bahar Kalkanı’na göçü durdurmak için operasyon başlattı.

Muhalif uçak gözlemevinin Rusya’ya ait olduğunu bildirdiği savaş uçakları, İdlib’in Sarmada kasabası ile Hatay’ın Reyhanlı ilçesinin karşısındaki Babu’l Hava sınır kapısı alanına ve M4 karayolu yakınlarında saldırı düzenledi. tesis, ticari malzeme taşıyan tırlar, yerel insani yardım derneğinin deposu, dağlık alanlar ve İdlib’in güneyinde M4 karayolu üzerindeki Keferşile köyü yakınında.

BALİSTİK FÜZESİ AYRICA ATILDI

Öte yandan gözlemevi uçağının bildirdiğine göre, Akdeniz rahibi İdlib’deki bir köyden fırlatılan balistik füze Türkiye ile sınırın yaklaşık 3 kilometre uzağında Suriye Milli Ordusu karargahının yakınlarına düştü.

SALDIRILARDA HASAR GÖREN SİVİLLER

İlk tespitlere göre söz konusu saldırılarda bir sivil hayatını kaybetti, iki sivil de hafif yaralandı. İdlib sivil savunma ekipleri saldırı sonrası arama ve yangınla mücadele faaliyetlerine devam ediyor. Türkiye’de hastaneye düzenlenen saldırıda biri çocuk altı sivil hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir