Oyuncu Çetin Sarıkartal, Çukur’dan Eşkıya’ya Transfer Dünya Hükümdar Olmayacak

Çukur’da Paşa karakterini canlandıran Çetin Sarıkartal, sevilen dizi Eşkıya Dünyaya Hükümdarı’na transfer oldu. Sarıkartal dün akşam yeni dizisi ile ekrana geldi.

Başrollerini Oktay Kaynarca, Sanem Çelik, Ozan Akbaba, Yunus Emre Yıldırımer, Ali Sürmeli, Turgut Tunçalp, Emir Benderlioğlu ve Pelin Akil’in oynadığı Haydut, dün akşam 181. yeni bölümü ile izleyici karşısına çıktı.

ÇUKUR’DAKİ EDHO’YA TRANSFER

Çukur dizisinde Paşa karakteri ile hafızalara kazınan Çetin Sarıkartal, İdris’in kardeşi Demir rolüyle Eşkıya Dünyaya Hükümdarı dizisinin kadrosuna katıldı.

ÇETİN SARIKARTAL KİMDİR?

Çetin Sarıkartal, 1959 yılında Ankara’da doğdu. Tam adı Çetin Kemal Sarıkartal’dır. Ankara Üniversitesi DTCF İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi’nde yüksek lisansını tamamladı. Çetin Sarıkartal, Doktora tezini Bilkent Üniversitesi’nde Sanat Kuramı üzerine yaptı. Daha sonra Bilkent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı ve daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve aynı üniversitede Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Daire Başkanı olarak görev yapmaktadır. Çetin Sarıkartal, 2009 yılında ilk kez yayınlanan 7 Kocalı Hürmüz filminde canlandırdığı ve aynı zamanda oyuncuya koçluk yaptığı Günther Paşa olarak kamera karşısına çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir