Ölümcül salgından kaçınmak için “Kıyamet Barınakları” na kaçıyorlar!

Dünyanın en büyük hayatta kalma topluluğu olarak tanımlanan insanlar, kendilerini 1 buçuk milyondan fazla insanı öldüren koronavirüs salgınından korumak için Kıyamet Barınaklarına akın ediyor.

Dünya genelinde yaşamı olumsuz etkileyen koronavirüs, insanların yaşam tarzlarını değiştirmesine neden oldu. Bir grup insan ölümcül salgından kurtulmak için kendilerini doğanın kollarına attı.

Robert Vicino, bu amaçla Güney Dakota’da Vivos x Point projesini hayata geçirdi. Robert Vicino, ABD ordusu tarafından kullanılan alanları kullandı.

Koronavirüs salgını sırasında yaşanan kitlesel panik, kıyamet barınaklarına olan talebi yüzde 2000 artırdı. Bazı aileler, kendilerini “en kötü durum senaryosuna” hazırlamak için evlerini terk etti ve bu yeraltı evlerine taşındı.

Bu talepten önce, Robert Vicino, on yıldan uzun bir süre önce Güney Dakota’da genişleyen Vivos xPoint projesini başlattı.

Bu proje için Vicino, yaklaşık 5.000 kişiyi barındırabilecek 500’den fazla bağımsız barınağı olan eski bir ABD askeri depo tesisini kullandı. Firmanın Indiana ve Almanya’da da daha küçük tesisleri var.

Firma kendisini “dünyanın en büyük sığınakta hayatta kalma topluluğu” olarak tanımladı ve geçen yıldan bu yana işlerde yüzde 500 artış bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir