Mustafa Deniz’in açtığı davayı kaybeden kayınbiraderi hapis cezasına çarptırıldı

Teknik direktör Mustafa Denizli’nin “yaralama” ve “tehdit” suçlamasıyla açtığı davadan beraat eden kayınbiraderi Heja Elçi’nin 5 yıl 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. Kararın tersine çevrildiği duruşmada cezaevine konuldu.

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya müşteki Mustafa Denizli ve avukatları, sanık Heja Elçi ve avukatları katıldı. Duruşmada ifade veren Denizli, sanığın cezalandırılmasını istediğini söyledi.

“BİNAYA GİRİŞ VE ÇIKIŞ DIŞINDA HİÇBİR ŞEY YOK”

Mahkemeye sunulan saldırı raporunun nerede ve nasıl hazırlandığının net olmadığını belirten Elçi, “Yaratılacak bir sahne var. Kamera görüntülerinden bahsediliyor. Görüntülere bakın, giriş çıkıştan başka bir şey yok. Mustafa Denizli ile iki medeni insanın yapacağı şekilde tanıştıklarını belirten Elçi, “Sadece bizim sesler yükselmiş olabilir. “Aile olamadınız. Eşiniz sizi terk etmek istiyor. Bu işi aranızdaki medyada konuşmadan çözün.” Dedim. Ne istediğimi sordu. “Karınıza ne istediğini sorun. Tanıdık bir avukat varsa, onu arayın ve bir protokol yapın, yoksa sizin için bir avukat bulurum.” Dedim. O zamanlar avukatı yoktu. “ifadeleri kullandı.

DAVAYI KAZANMAK İÇİN TAKTİKLERİ KULLANMA “

Protokol için bir avukat ayarladığını kaydeden Elçi, “Mustafa Bey antrenör olarak profesyonel olarak hayatına devam ediyor. Bütün kafası taktik üzerinde çalışıyor. Maçı kazanmak için taktik kullanıyor. 4 yıldır yaşadığım şey bu. . Getirdiği şeyler yüzünden kendisinden şikâyet ettim. Karşı şikayette de bulundu. Benim şikayetim uygun görülmedi, görüldü. Bu işi bu kadar ileri götürdü. ”Şeklinde konuştu.

YAN GELMEDİLER

Sanığın son sözlerinin sorusu üzerine, “Masumiyetimi biliyorum. Sanık hakkında herhangi bir işlem yapmadım. Takdir hakkı mahkemeye aittir.” Davaya karar veren mahkeme, Elçi’yi “yağmaya teşebbüs” suçundan 5 yıl 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı. Duruşmanın ardından Mustafa Denizli ile Heja Elçi’nin bir araya gelmemeye özen göstererek adliyeden ayrıldığı görüldü.

NE OLDU?

Teknik direktör Mustafa Denizli, boşanma sürecinde olan eşi Evin Elçi Denizli’nin kardeşi Heja Elçi tarafından dövülmesinden şikayet etti. Bu şikayetin ardından Elçi “tehdit” ve “yaralamak” suçlarından yargılandı. Mahkemenin sanığı beraat kararı üzerine Mustafa Denizli, Yargıtay’a başvurdu. İtirazı değerlendiren Temyiz Mahkemesi kararı bozdu ve yeniden yargılanmak üzere yerel mahkemeye geri gönderdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir