Meteoroloji’den İstanbul’a şiddetli yağmur uyarısı

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara Bölgesi’nde yağmur ve sağanak yağış etkili olacak. Vatandaşlar olumsuz koşullara karşı uyarılırken, akşam saatlerinde yağmurun etkili olacağı bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak ve mevsim normları civarında olacak. Rüzgarın genellikle güneyden, doğu Akdeniz ve kuzeybatı kesimlerde, kuzey yönlerinden, ara sıra orta kuvvetle Marmara’nın batısında (40-70 km / saat) eseceği tahmin edilmektedir.

4 BÖLGE YAĞMUR UYARISI

Ülkenin güney ve batı kısımlarının çok bulutlu, Marmara, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Muğla, Antalya ve Isparta çevresi ile İzmir ve Aydın’ın kıyı kesimlerinin yağmurlu ve yağışlı, diğer yerlerin ise çok bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir. daha az bulutlu ve açık olun.

DON UYARI YAPILDI

Sabah ve gece iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don, yer yer sis ve sis bekleniyor.

KUZEY EGE İÇİN FIRTINA UYARISI

Ege Denizi’nin kuzeyinde öğlen saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden 6-8 kuvvetinde (50-75 km / sa) fırtına bekleniyor. Fırtınanın Salı günü sabah saatlerinde etkisini yitireceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL AKŞAM SAATLERİ YAĞMUR UYARISI

Marmara Bölgesi’nde beklenen şiddetli yağışların İstanbul ve çevresinde etkili olacağı belirtildi. Yağışların akşam saatlerinde başlayacağı tahmin edilirken, vatandaşlar olumsuz koşullara karşı uyarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir