Meteoroloji’den 11 şehre sarı, 4 şehre turuncu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul dahil 11 il için sarı kodlu uyarı yayınladı. Öte yandan Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ için turuncu kodlu uyarılar verildi. Yetkililer, bu bölgelerde yaşayan vatandaşları olası olumsuzluklara karşı uyardı.

Son değerlendirmelere göre ülkenin kuzey, batı ve iç kesimlerinin çok bulutlu geçeceği, Marmara, Ege ve Batı Karadeniz ve Artvin çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlarla geçeceği, Ardahan çevrelerinin ise karlı ve karlı olun.

İSTANBUL’DA YAĞMUR ÖĞLE YEMEĞİNDE GÜÇLÜ OLACAK

Bugün İstanbul’da beklenen yağmur ve sağanak yağışların, öğle saatlerinden itibaren batı kesimlerinden başlayarak il genelinde kuvvetli (30-50 kg / metrekare) ve çok kuvvetli (51-75 kg / metrekare) olması beklenmektedir. batı kısımları. Bu doğrultuda sel, su baskını ve ulaşım aksaklıkları gibi olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve temkinli olunması konusunda uyarıldı.

TAŞKIN VE SU BASKININA KARŞI UYARI VERİLİR

Ege’de (Çanakkale, Balıkesir’in batı ilçeleri, İzmir) öğle saatlerinden itibaren beklenen sağanak ve gök gürültülü fırtınaların kuvvetli (21-50 kg / m2) olması bekleniyor. Bu doğrultuda sel, su baskını ve ulaşım aksaklıkları gibi olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve temkinli olunması konusunda uyarıldı.

TRAKYA BÖLGESİ İÇİN UYARI VERİLDİ: Rakya’da (Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Gelibolu) beklenen yağışların kuvvetli (21-50 kg / m² / 12 saat) ve çok kuvvetli (51-75 kg / m²) olması bekleniyor. / 12 saat) yerlerde. Bu doğrultuda sel, su baskını ve ulaşım aksaklıkları gibi olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve temkinli olunması konusunda uyarıldı.

Doğu Anadolu’nun doğusunda sabah ve gece buzlanma ve don olaylarının yanı sıra pus ve sis bekleniyor.

TÜRKİYE GENELİNDE SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE SEYAHAT EDECEĞİZ

Ülke genelinde sıcaklıkların çok fazla değişmemesi ve mevsim normallerinin 4-10 derece üzerinde kalmaya devam etmesi bekleniyor.

MARMARA’DA RÜZGAR ETKİLİ OLACAK

Rüzgarın güneyden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz’in iç kesimlerinde ara sıra kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. (40-70 km / saat). Bu doğrultuda çatı sineği, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ve nakliye aksaklıkları gibi olası olumsuz olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olunması için uyarılar verildi.

11 İL İÇİN UYARI SARI KOD, 4 İL İÇİN TURUNCU KOD

Öte yandan Türkiye için Meteoroloji uyarı durumu haritası; İstanbul, Antalya, Balıkesir, Manisa, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Konya ve Muğla için sarı kodlu uyarılar verildi. Ayrıca Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ için turuncu kodlu uyarılar verildi. Yerel yetkililer açıklamasında vatandaşları uyardı ve meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı dikkatli olmalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir