Kısıtlamalar kaldırılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyal verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Salgının sağlık sistemi üzerindeki yükünün azaldığını ifade eden Erdoğan, vaka sayısı belli bir düzeyin altına düştükçe kısıtlamaların kademeli olarak azaltılacağını ifade etti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma yasağı, Kasım ayında alınan Bakanlar Kurulu kararı ile uygulanmaya başlandı. Yeni yılın ilk Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemlerine ilişkin açıklama yaptı.

“SAĞLIKLI SİSTEMİN YÜKÜ BELİRLENMİŞTİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan tedbirlerle salgının artış hızında gözle görülür bir düşüş yaşandığını belirterek, “Vaka sayısının ve ciddi hasta sayısının azalması sağlık sistemimiz üzerindeki yükü önemli ölçüde hafifletti. Özellikle vatandaşlarımızın neden olduğu sorunları yakından biliyoruz. “İfadesini kullandı.

KISITLAMALAR AZALTILACAK

Koronavirüs salgını için kalıcı bir çözüm bulunana kadar önlemlerin alınması gerektiğini belirten Erdoğan, “Temizlik, maske ve mesafe ana önlemler. Belli bir sayının altına düşen vaka sayısı ile tabii ki kısıtlamaları azaltacağız. yavaş yavaş. “

“AŞILAR PERŞEMBE VEYA CUMA UYGULAMALARINA BAŞLAYACAKTIR”

Alınan tedbirler sayesinde koronavirüs salgınında gözle görülür gerilemeler yaşandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin’den geri çekilen Kovid-19 aşısının Perşembe günü yapıldığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir