Karısını zincirlerle bağlayan ve pense ile tırnaklarını çeken haydut için 34 yıl hapis istendi.

Şanlıurfa’da günlerce evin çatısındaki bir kulübede karısını dini nikâh ile bağlayarak, tırnaklarını kıskaçlarla çekerek şiddet uygulayan kişi hakkında 34 yıla kadar hapis cezası talep eden iddianame düzenlendi. Kadın geçenlerde evden ayrıldı; Sanıkların 40 günlük bebeklerini kendisine günlerce gösteremedikten sonra eve döndüğü belirtildi.
Akşemsettin Mahallesi’nde Suriye uyruklu İlyas Arık, dini nikahlı karısı Mırvet N’ye günlerce şiddet uyguladı. Çatıya yapılan barakada elleri zincirlerle bağlanan, sopayla dövülen ve pense ile çekilen Mırvet N., 7 Ekim’de kurtarıldı. Gözaltına alınan İlyas Arık, sevk edildiği adliyeye götürüldüğü mahkemece tutuklandı.

40 GÜN BEBEĞİNİ GÖSTERİRKEN EVE DÖNMELİDİR

İlyas Arık hakkındaki iddianame Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Gözaltına alınan Arık’ın 34 yıla kadar hapis cezası talep ettiği iddianamede, şiddet sırasında kullanılan zincir, tornavida, pense, anahtar ve sopalar silah olarak kabul edildi. Hazırlanan iddianamede, şikayetçinin, birlikte yaşadığı kişinin olaydan 15 gün önce kendisini dövdüğü gerekçesiyle meslektaşının evine gittiği ve sanığın 40 günlük çocuğunu göstermemesinin ardından evine döndüğü belirtildi. günlerce bebekler.

TELEFON İLE İZLENEN İŞKENCE

İddianamede, İlyas Arık’ın şiddet uyguladığı Mırvet N.’nin cep telefonunu arayarak görüntülü olarak yanına sığındığı meslektaşı ve patronunu arayarak “Bak bu kadını dövdüm ve o ne yaptı.” İddianamede tanık olarak dinlenen kadın ve patronun telefonun ekran görüntüsünü alıp polise ihbar ettiği de kaydedildi. İddianamede ayrıca ihbar edildiğini fark eden İlyas Arık’ın polis ekipleri eve gelmeden darp ettiği kadını söküp sokağa atarak kaçtığı da ifade edildi.

BİRÇOK KIRIK TESPİT EDİLDİ

İddianamede Suriyeli bir kadının vücudundaki morlukların hayatını tehlikeye atacak düzeyde olduğu, basit tıbbi müdahalelerle tedavi edilemediği ve şikayetçinin birçok kemiğinin kırıldığı belirtildi. Tarafından korunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir