Kanal İstanbul polemiği büyüyor! Erdoğan, 23 Haziran’ı hatırlatan İmamoğlu’na Maltepe üzerinden yükledi

Cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine Kanal İstanbul polemiği ile 23 Haziran seçimlerini hatırlatarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, “Belediye başkanı değil misiniz, bu çöp niye kaldırılmadı?” sözleriyle cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Kongresi’ndeki Kanal İstanbul tartışmalarına atıfta bulunarak, “Bunlara rağmen Kanal İstanbul yapacağız, inatla yapacağız” dedi.

İMAMOĞLU KAYIP İSTANBUL SEÇİMİNİ HATIRLADI

Erdoğan’ın açıklamasına muhalefet kanadından ilk tepki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi. Erdoğan’a 23 Haziran seçimlerini hatırlatan İmamoğlu, “Kendini hala İstanbul’la inatla görenlere 23 Haziran’ı hatırlatıyorum” ifadelerini kullandı.

MALTEPE’DEKİ GREV NEDENİYLE TOPLANMAYAN ÇÖPLERDEN YÜKLENMİŞTİR

İmamoğlu’nun bu sözlerinin cevabı yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, belediye işçilerinin eylemi nedeniyle Maltepe’de toplanmayan çöpleri İmamoğlu’na hatırlattı.

“BAŞKAN DEĞİL MİSİNİZ?”

İstanbul’da çöp dağlarının yeniden yükselmeye başladığını belirten Erdoğan, “Kanal İstanbul için her adımı atıyoruz. Ne ana muhalefet anlamıyor ne de İstanbul Büyükşehir Belediyesi. Geleceğini biliyordunuz. İstanbul’a ne oldu, sizler bak. tedbirler var mı? Belediyemi devraldığım zamanki gibi çöp dağları büyümeye başladı. sen belediye başkanı değil misin? bu çöp niye kaldırılmıyor. İstanbul geri dönecek, eski Türkiye özlemi insanları mı? “dedi.

“HAYALLER, UYGULAMALARIMIZIN ULAŞTIĞI YERE ULAŞAMAZ”

Cumhurbaşkanı konuyla ilgili sözlerini şu şekilde tamamladı: “İstanbul’a güzellik katacağız, çılgın projemiz alternatifleriyle hazır. Ulaşılamaz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir