İmamoğlu’ndan tüyler ürpertici iddia: İstanbul’da ölü sayısı 450’ye çıkıyor, tanımları karşılayamıyoruz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Normalde cenazemiz İstanbul’da günde 202, 190, 180 kişidir. Şu anda 450’ye doğru gidiyor.” Dün Türkiye ise ölen hisse sayısı 139 Bakanlık generali olarak açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gürpınar Su Ürünleri Pazarı’nda balıkçılarla bir araya geldi. İmamoğlu esnaftan burada söylediklerinden sonra sorulur.

“GECE UYUYAMIYORUM”

Koronavirüs salgınını kontrol altına almak için 14 gün boyunca sokağa çıkma yasağını tekrarlayan İmamoğlu, “Dün gece İstanbul’da bulaşıcı hastalıklardan ölenlerin sayısı 186. Şimdi ne yapmalıyım, susamak ister miyim? Yutuyor muyum? Geceleri uyuyamadım. O ‘a doğru yürüyor. Yani kaldıramayız. “

“ZOR DURUMDAYIZ”

Yaptığı açıklamanın devamında salgın öncesindeki yıllara ait tanımların sayısını paylaşan İmamoğlu, “Normal Kasım, İstanbul’da 202, 190, 180 kişilik cenazemiz. Buna ve 450’ye doğru gidiyor. Biz de öyle. zor bir durum. Şunu bilin. Ben de yaşadım. “Hiçbir hanenin bu hastalığa yakalanmasını istemem. Lütfen dikkatli ol. “

BAKANLIK SAYIYI 139 OLARAK AÇIKLADI

Sağlık Bakanlığı Türkiye Koronavirüs Günlük Grafiğini paylaştı. Verilere göre kabinenin oğlu 24 22 Kasım’da gezindi; 6017 yeni tespit edildi ve ölü sayısı 139 oldu. Böylece koronavirüs nedeniyle Türkiye’de öldürülenlerin sayısı 12 bin 358, toplam hasta sayısı 446 bin 622’ye yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir