İmamoğlu tam kapanışta elini yükün altına soktu! İstanbullulara dört müjde verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 17 gün süren tam kapatmada İstanbullulara müjde verdi. Buna göre, kapanış döneminde borç nedeniyle su ve doğalgaz faturaları kesilmeyecek, ihtiyaç sahibi ailelere 100 bin gıda kolisi dağıtılacak, Mayıs ayında İBB kiracılarından kira alınmayacak ve İBB kreşleri açılacaktır. sağlık mesleği mensuplarının çocukları.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşlara bir dizi destek verdi. İmamoğlu, tamamen kapanma süresiyle ilgili olarak; İBB, kiracılardan muhtaç vatandaşlara, fatura borcu olanlardan sağlık çalışanlarına kadar pek çok kişiye müjde verdi.

“MAYIS AYINDA KİRA ALMAYACAĞIZ”

İmamoğlu, 17 günlük kapanış döneminde İBB kiracılarından kira almayacaklarını söyledi. Sosyal medyadan açıklamada bulunan İmamoğlu, “İBB olarak kiracılarımıza müjde vermek istiyorum. Mayıs ayında tüm gayrimenkullerimizde kiracı olan esnafımızdan kira almama kararı aldık. İBB ile yapılan kira sözleşmesi bu haktan yararlanacak. ” ifadeleri kullandı.

“FATURALAR MAYIS SONUNA KADAR ÖDENEBİLİR”

Fatura konusunda esnaf ve vatandaşlara güvence veren İmamoğlu, tam kapanışta su ve doğalgaz kesintisi olmayacağını söyledi. İmamoğlu, “Öncelikle gaz şirketimiz İGDAŞ ve İSKİ kapanış döneminde konutların ve küçük esnafın hem gazını hem de suyunu kesmeyecek. Kapanış dönemine denk gelen vade tarihlerine sahip faturalar bitiş tarihine kadar ödenebilir. Mayıs.” dedim.

“100 BİN YENİ GIDA KUTUSU DAĞITILACAK”

Sosyal yardımların tüm hızıyla devam edeceğini vurgulayan İmamoğlu, “100 bin yeni gıda kolisi de dağıtılıyor. İstanbul’un her alanında polisimiz olacak. Vatandaşlarımız alışveriş gibi konularda yardıma ihtiyaç duyarsa belediyemizi arayabilirler. polis.” Şeklinde konuştu.

“SAĞLIK PROFESYONELLERİ ÇOCUKLARINI BİZE GİRECEKLER”

Korona ile mücadelenin kahramanları olan sağlık profesyonellerini de unutmayan İmamoğlu, “Esenyurt ve Bahçelievler” Evimiz İstanbul Çocuk Aktivite Merkezlerimiz “açılacak, sağlık çalışanlarımız ihtiyaç duyduklarında çocuklarını bu iki kreşe bırakabilecekler. ifadeleri kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir