İçeriden 81 ile yeni korona sirküler! İşte tüm detaylar …

Flaş Haber ; İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ‘Covid-19 Denetimleri’ hakkında genelge gönderdi. Genelge’de, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kontrollü sosyal yaşam döneminde, temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyumun büyük önem taşıdığı belirtildi. salgınla mücadelede başarı.

Vali / kaymakam koordinasyonunda yüksek görünürlüğe sahip denetimlerimin salgınla mücadeleye önemli katkılar sağladığı belirtilen genelgede, 4 gün süre ile yapılacak denetimlerle ilgili şu bilgilere yer verildi:

4 GÜN YOĞUN MUAYENE

  1. 26-27-28-29 Kasım 2020 tarihleri ​​arasında tüm il ve ilçelerde vali ve kaymakamların koordinasyonunda; Başta pazar yerleri, toplu taşıma araçları ve alışveriş merkezleri olmak üzere vatandaşların çok sayıda bulunabileceği yerler için yoğun denetimler yapılacaktır.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI

  1. Toplu taşıma araçları muayenesinde toplu taşıma araçları tek tek kontrol edilecektir. Ulaşım araçlarında yolcu kapasitesi sınırlaması, HES kod sunumu, maske takma zorunluluğu ve gerekli hijyen / temizlik tedbirlerinin alınmasına özel önem verilecektir.

PAZAR YERİ YÖNETİCİLERİ BELİRLENECEK

  1. Mahalli idareler tarafından her pazar yeri için pazar yeri yöneticisi belirlenecek ve bu yöneticiler valiliklere ve kaymakamlıklara bildirilecektir.
  2. Salgınla mücadele için alınacak tedbirlerden ve belirlenen kurallara uyumdan sorumlu olacak pazar yeri yöneticilerinin iletişimi ve koordinasyonu etkin bir şekilde sağlanacaktır.

Alışveriş merkezleri

  1. Alışveriş merkezleri için yapılan incelemelerde, alışveriş merkezinde aynı anda bulunabilecek kişi sayısı ve çalışma saatleri ile ilgili kısıtlamalara uyulması konusu üzerinde durulacaktır.
  2. Alışveriş merkezlerinin denetiminde, daha önce illere gönderilen genelge kapsamında özellikle alışveriş merkezi klima ve filtreleme sistemlerinin bakımı ve düzenli olarak filtre değişikliklerinin yapılıp yapılmadığı denetlenecektir.

Yerel yönetimler, genel kolluk kuvvetleri, kamu kurum ve kuruluşları, köy / mahalle muhtarları ve meslek odaları arasındaki koordinasyon valiler ve kaymakamlarca yapılacak, gerekli planlama yapılacak ve uygulama herhangi bir soruna yol açmayacaktır. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir