HDP’li Pervin Buldan, Bakan Soylu’nun 13 şehit sözlerinin ardından konuştu.

HDP’li Pervin Buldan, Bakan Soylu’nun 13 şehitle ilgili sözlerine yanıt verdi, “Öznur Çalık, çocuklar kaçırıldığında Pervin Buldan’ı aradı. Buldan, ‘Biraz ağırlayacaklar, sonra gidecekler’ dedi. Soylu’nun açıklamalarının ardından Buldan, “Umarım bir an önce serbest bırakılırlar. Elimizden geleni yapıyoruz “dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis Genel Kurulu’nda Gara operasyonunun detayları hakkında bilgi verdi. Bakan Soylu, AK Parti Milletvekili Öznur Çalık’ın 13 şehidin kaçırıldığı dönemde HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı aradığını belirterek, “Pervin Buldan biraz ağırlayacak, sonra gidecek” dedi. 10 çocuğa acımayan kimse askerime ya da polise acıyor mu? Soylu’nun sözlerinin ardından HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan açıklama yaptı.

“BU TALEP KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİL”

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Buldan, Soylu’nun sözleriyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bugün Parlamento Genel Kurulu’nda Gara ile ilgili tartışmalarda, İçişleri Bakanı ismimi kullanarak bir AK Parti milletvekiline … tutuklu bir asker, biraz ağırlayacaklar. ”Bu iddia kesinlikle doğru değil, çarpıtma ve kara propaganda amaçlı.

“‘EN İYİSİNİ YAPIYORUZ’ PAYLAŞIMI BULDUM ”

Olayın gerçeği şöyle: AK Parti Milletvekili Öznur Çalık, Grup Başkanvekili iken beni aradı ve gözaltına alınan askerin annesinin kanser olduğunu ve oğlundan haber almak istediğini söyledi. Müzakere ve çözüm sürecinin devam ettiği bir dönemdi. Herhangi bir bilgi varsa kesinlikle paylaşacağımı belirttim. Tutuklanan askerin sağlık durumunun sadece iyi olduğu öğrenildi ve Çalık, ‘Sağlığı iyi. Umarım yakında düşürülecektir. Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ‘diye paylaştım. Aramızdaki diyalog hepsi bu. Bunun dışındaki iddialar asla doğru değildir. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir