Gübretaş’ın 6 milyar dolarlık altın keşfi doğrulandı

Tarım Kredi iştiraki Gübretaş’ın sahibi olduğu Bilecik Söğüt’teki maden sahasında 6 milyar dolarlık parasal değeri olan 3,5 milyon ons altın tespit edildi. Gubretas’ın kamuoyu ile paylaştığı bilgiler, Türkiye Ulusal Maden Kaynakları ve Rezerv Raporlama Komisyonu tarafından onaylandı.

3,5 milyon ons altın keşfeden Gübretaş, parasal değerinin 6 milyar dolar olduğunu açıkladı. Türkiye Ulusal Maden Kaynakları ve Rezervleri Raporlama Komisyonu (Umre) ile ilgili kamuoyuyla paylaşılan Gubretaş Söğüt Altın Madeni Projesi bilgileri, konuyla ilgili konteyner tarafından yapılan açıklamanın teyit edildi.şirketinden şu bilgiler verildi:
Bilindiği üzere, Şirketimizin 07.12.2020 tarihli KAP açıklamasında Bilecik ili Söğüt ilçesinde bulunan 82050 ruhsatlı maden sahasına ilişkin veriler değerlendirilerek uluslararası standartlara göre raporlama çalışmaları hakkında bilgi verildi. ve tahmin sonuçları ile ilgili kamuoyu açıklamaları ile aynı açıklamayla paylaşılmıştı.y, Türkiye Milli Maden Kaynakları ve Rezervleri Raporlama Komisyonu (Umre) standartlarına uygun olarak, Umre tarafından yetkilendirilen makam tarafından değerlendirilerek uygun raporun hazırlanması Umre Koduna devam edildiği bildirildi.

“UMREK YETKİLİ KİŞİLER TARAFINDAN DA ONAYLADI” UMREK ehliyetine sahip kişilerce yapılan çalışmalar tamamlanmış olup 07.12.2020 tarihinde şirketimiz tarafından kamuoyu ile paylaşılan maden kaynakları ve rezervlerine ilişkin tüm bilgiler UMREK yetkili kişilerce teyit edilmiştir. Bu kapsamda yetkili kişiler tarafından onaylanan UMREK tablosu ekte kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır. Şirketimiz tarafından yapılan çeşitli açıklamalarda belirtildiği üzere, firmamız tarafından işletilmesine karar verilen Söğüt Altın Madeni Projesi ile ilgili teknik çalışmalar devam etmekte olup gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir