Flaş Haber: Meteoroloji uyardı! Köylerle bağlantı koptu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi, bugünden itibaren mevsim normları ve yer altı hava sıcaklıklarının artmaya başlayacağını, kuzey ve iç kesimlerde mevsimlik normların 7-10 derecenin üzerine çıkmasının beklendiğini duyurdu. hafta sonu diğer bölgelerde derece.

Rüzgarın güneyden orta kuvvetle güneyden, kuzeybatıdan kuvvetli ve kısa süreli fırtınalar şeklinde esmesi beklendiğinden, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenme ve ulaşım aksamalarına karşı dikkatli ve temkinli olunması konusunda uyarıda bulundu. kuzey iç ve batı bölgelerinde.

UYARILAR GELMEYE DEVAM EDİYOR

Türkiye’deki tüm kar yağışı etkili olmakla birlikte, yeni bir son dakika uyarılarıyla gelmeye devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarıya göre bugün Türkiye’nin kuzey ve batı kesimlerinde hava çok bulutlu olacak.

KÖYLERE ERİŞİM SAĞLANAMAZ

Van’da etkili kar yağışı nedeniyle kapatılan 70 yerleşim yerinde yol çalışmaları devam ediyor.
Van’da her hafta etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışının durmasının ardından Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri yoğun bir çalışma başlattı. Kar yağışı ve türü nedeniyle Bahçesaray’da 15 mezra, Başkale’de 1 mezra, Çatak’ta 44, 14 mahalle – 25 mezra, Edremit’te 1 mahalle, Gevaş’ta 1 mahalle – Gürpınar’da 4 mezra ve 4 mahalle – 7 Toplamda, 70 mezralar da dahil olmak üzere yerleşim yerleri Van Büyükşehir Belediyesi Teknik İşler Müdürlüğü Yol Yapım Bakım Onarım Müdürlüğü ekipleri tarafından açılıyor. Sürücülerin sıkıntı yaşamaması için aynı güzergahta aynı güzergah üzerinde bulunan 2730 Rakımdaki Güzeldere Geçidi’nde iş makineleri ile kar temizleme çalışmaları devam ediyor. Koyunlarını yayladan köye götürmeye çalışan yetiştiriciler, kar ve kar fırtınasına yakalandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir