Falcao, Galatasaray’dan ayrılıyor!

Fatih Terim, Galatasaray’da gelişmesine rağmen artık Falcao’da oynaması beklenmiyor. Atılan tecrübeli futbolcu mola sırasında takımdan ayrılacaktır.

Galatasaray’a geldiği günden bu yana sakatlıkları nedeniyle stabil bir forma giremeyen Radamel Falcao, sağ üstte ağrı hissettiği için yaklaşık 1 aydır takımla çalışmaya katılamadı. ön kas grubu. Habertürk Gazetesi’nde yer alan iddiaya göre; Benzer sakatlıkları olan diğer oyuncular kısa süre sonra takımla çalışmaya başlarken, Kolombiyalı yıldızın devam eden tedavisi soruları gündeme getirdi.

Yılda yaklaşık 6 milyon Euro kazanan 34 yaşındaki forvet oyuncusundan istediği verimliliği alamayan Sarı-Kırmızılılar artık sabırlıydı. Kronik diz sakatlığına rağmen sıfır ağrı ile oynamak isteyen dünyaca ünlü forvetin bu tavrı Florya’yı üzdü. Rize’deki son maçında 3 gol atan Diagne’nin yükselen grafiği, Falcao’nun ilk 11 şansını da belaya soktu. Takımının oynadığı oyundan memnun kalan teknik direktör Fatih Terim de forvet oyuncusunu elinden aldı. Yaklaşık 1 ay sonra başlayacak ara devir döneminden önce grevcilerin yönetimden transferini isteyen İmparator, Kolombiyalı yıldızla yolların ayrılmasını onayladı. Bireysel çalışmalarına ve tedavisine 1 aydır ekipten ayrı olarak devam eden Falcao’nun iyileşse bile forma giymesi beklenmiyor. Falcao’nun yokluğunda forvette Diagne veya Babel’e görev yapan tecrübeli teknik adamın artık Falcao’dan beklentisinin olmadığı belirtildi. Forvetteki diğer oyuncuların yaşayabileceği sakatlık veya Kovid-19 gibi zorunlu faktörler olmadıkça Terim’in forma Falcao’yu vermeyi düşünmediği kaydedildi.

EYLEMDE BIRAKILACAK

Falcao’nun yüksek maaşından kurtulmak isteyen Galatasaray yönetimi, oyuncunun menajerinin kendilerinden yeni bir takım bulmalarını istediğini öğrendi. Cimbom ile 1,5 yıl daha sözleşmesi olan oyuncunun maaş yükünden kurtulmak isteyen Sarı-Kırmızılı yönetim, Kolombiyalı yıldız için bir referans ücreti bile talep etmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir