Erdoğan’dan Arınç’a sert tepki! İstifa ettikten sonra görüşmede anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FMC toplantısında Arınç ile görüşmesini anlattı: Sözlerimin kendisini üzdüğünü söyledi. Ona “Bizi daha çok üzüyorsun” dedim.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Danışma Kurulu (YİK) üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç ile yaptığı telefon görüşmesinin detaylarını MYK toplantısında personeline anlattı.

Erdoğan, “Bugün Arınç’la görüştük. Sözlerimin onu üzdüğünü söyledi. Ona” Bizi daha çok üzüyorsun. “Yasin Börü ve adamları başımızda Kürtlerin kanıyla. İnşallah bundan sonra böyle açıklamalarda bulunmaz. Bunun üzerine personel, AK Parti tabanından Bülent Arınç’ın sözlerinin tepki gösterdiğini belirtti. ancak istifası memnuniyetle karşılandı.

“REFORMLARDA TAAHHÜDÜMÜZ DEVAM EDECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda Adalet Bakanlığı ve partisinde yürütülen reform çabalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, “Hep reform yaptık. Bu reformlarda hep kararlı olduk, kararlılığımız devam edecek” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek Danışma Kurulu (YİK) üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki son konuşmayı Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi de yazdı.

BÜLENT ARINÇ: YANLIŞ YAPTIM

Abdulkadir Selvi’nin yazısında ilgili kısım şu şekildedir;

Randevu talebi Arınç’tan gelir ancak Başkan telefonla arar. Karşılıklı diyalogların yaşandığı bir toplantı gerçekleşir. Arınç, “İsimlerden bahsettiğim için hata yaptım. Kabul ediyorum. İsimlerden bahsetmemeliydim. Ama sadece bunları söylemedim. 4 saatlik programda şunu da açıkladım” diyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan sabırla dinliyor. Arınç, “İsimlerden bahsederek hem partiye, hem de cumhuriyet ittifakına zarar verdim. Partimden ayrılmayacağım. Ama müsaade edersen Cumhurbaşkanlığı Yüksek Danışma Kurulu’ndan istifa edeceğim” diyor. “Peki öyleyse,” diye cevaplıyor başkan.

Tabii ki zor bir durum. Ancak edindiğim bilgilere göre Arınç ile Erdoğan arasında herhangi bir polemik yok. Yüksek sesli bir konuşma gerçekleşiyor. Bir istifa konuşması ama karşılıklı bir kızgınlık ifadesi

Kullanılmadı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir