En ünlü kötü adam gömüldü! TV’ler anında yayına girdi: Putin’in cenazedeki damgası

Son dakika haberine göre Rusya’daki televizyon kanalları yayınlarını kesti ve başkent Moskova’da düzenlenen askeri tören için canlı yayına geçti. Başkan Putin orada değildi, ancak yüzlerce kırmızı gülden oluşan kocaman bir çelenk gönderdi. Çelenk üzerinde Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı tarafından gönderildiğini belirten bir kurdele vardı. Düzinelerce asker ve emekli casus oradaydı. İngiliz gizli servisi MI6’da çalışırken Sovyetler Birliği’ni bilgilendiren ve “en ünlü hain” unvanını alan George Blake’in cenazesinden detaylar …

Ülkesine ihanet etti, 40 ajanı öldürdü, 42 yıl hapis cezasına çarptırıldı, ancak hapishaneden kaçmayı başardı. Rus Dış İstihbarat Teşkilatı, babası Türk kökenli olan çift casusun ölüm haberini verdi. Cenazesine onlarca asker ve casus katıldı. İngiliz gizli servisi MI6’da çalışırken Sovyetler Birliği’ne rapor veren ve yaklaşık 600 ajanı öldürdüğünü iddia eden George Blake, 1966’dan beri Moskova’da yaşıyor.

Rus Dış İstihbarat Servisi, Blake’in öldüğünü duyurdu. MI6’ya ihanet eden çifte ajan, 1966’da Londra’dan kaçtığından beri Moskova’da yaşıyor.

8 yaşında öldü

11 Kasım’da 98. doğum gününü kutlayan ve ‘İngiltere’nin en eski haini’ olarak adlandırılan George Blake, 16 Aralık’ta 98 ​​yaşında Moskova’da öldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir