Duruşmaya katılmayan modacı Gülşah Saraçoğlu, kurbanını getirmek için zorla çıkarıldı.

Ünlü modacı Gülşah Saraçoğlu, 3 Ağustos 2017’de İstanbul Şişli’de yürürken, bir inşaattan kafasına kum dolu bir karton kutu düştü. Kazada yaralanan modacının şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Ancak Saraçoğlu ve sanık duruşmaya gelmeyince zorla getirilmesine karar verildi.

Gülşah Saraçoğlu’nun şikayeti üzerine açılan soruşturma kapsamında ifade veren 33 yaşındaki inşaat müdürü Cihan Sarı, o saatte iş olmadığını belirterek, “İnşaattan uzakta hiçbir şey bırakmadık. Karton toplamak için binaya giren insanlar onları aşağıya atınca Gülşah Saraçoğlu’nun yanına geldi, bizim olayımızda bir kusurumuz yok dedi.

SAVUNUCU TAM KUSURSUZ OLDU

Olayla ilgili Adli Tıp Kurumu’ndan alınan raporda, Gülşah Saraçoğlu’nun basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek hafif şekilde yaralandığı, olayda şüpheli Cihan Sarı’nın birinci derecede tamamen kusurlu olduğu belirtildi. 1 yıla kadar hapis cezası ile yargılanan Cihan Sarı ve Gülşah Saraçoğlu, davanın İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmasına katılmadı.

Duruşmaya katılmadı

Mahkeme, davanın usulüne uygun tebliğine rağmen duruşmaya katılmayan müşteki Gülşah Saraçoğlu ve sanık Cihan Sarı’nın “zorla” getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir