Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla nakdi ücret desteği ve istihdam teşvik ödemeleri yüzde 21,56 arttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile asgari ücretteki yüzde 21,56’lık artış, nakdi ücret desteği, istihdama dönüş ve ek istihdam teşviklerine yansıyacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nakdi maaş desteği ve istihdama dönüş miktarı ile istihdam teşviklerinin arttığını söyledi. Cumhurbaşkanının kararı ile nakdi ücret desteği, işe dönüş teşviki ve ilave istihdam teşvikine yansıyacağını belirtti.

OCAK İTİBARIYLA GEÇERLİ OLACAK

Artacak destek ve teşviklerle ilgili detayları paylaşan Selçuk, “Ücretsiz izin alan çalışanlarımıza nakit ücret desteğimizi Ocak 2021’den itibaren yüzde 21,56 artışla ödeyeceğiz.” Dedi. ifadeyi kullandı.

“ÇALIŞANLARA VE İŞVERENLERE DESTEK DEVAM EDECEK

Selçuk, 1 Ocak 2019 – 17 Nisan 2020 tarihleri ​​arasında nakdi ücret desteğinin yanı sıra işe dönüş teşviki ve çalışan sayısının yanı sıra 1 Ocak ayındaki çalışan sayısına ek olarak, 2019 ve 17 Nisan 2020’de kullanılacak istihdam fazlası teşvikleri de aynı şekilde artacak. Selçuk, 2020 yılında olduğu gibi işçi ve işverenlere destek vermeye devam edeceklerinin altını çizdi. Öte yandan Resmi Gazete’de 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununun geçici 24 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinde Cumhurbaşkanı Geçici 28 inci maddenin birinci ve ikinci fıkralarında belirtilen destek tutarlarının Ocak 2021’den itibaren geçerli olmak üzere asgari ücret artış oranına (yüzde 21,56) yükseltilmesine ilişkin karar yayımlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir