Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamaları!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans ile Kömürhan Köprüsü’nün açılış törenine katıldı. Erdoğan, “İnşallah 2021 yılında bunu reformlar yılına çeviririz. Büyük ve güçlü Türkiye, ülkemizin her kesiminin katılımıyla, milletimizin inşaat için gerekli adımlarını atacağız. Ülkemize yatırım yap, üretime. istihdam ve özgürlük koşullarını iyileştirme hedefimize ulaşacağız. “dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat’ın azgın sularında yitirilen vatandaşların artık ağıtların atılmayacağını belirterek, “Fırat’ı refah simgesi yaptık” dedi. dedim.

Erdoğan muhalefete yükledi, “Ülkemizde değişmez ilkelerden bahseden herhangi bir üretim yapma zihniyeti hala var. Attığı adımlardan daha iyi bir adım atılmıyor. Türkiye’nin hukuku, demokrasi, özgürlükteki ilerlemeye tahammül etmeyecek. Ayasofya’nın ibadetini açmaktan hazımsızlığa pek çok kişi bu habis zihniyetin sahadaki yansımalarını görüyoruz. ”Şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle;

720 milyon lira inşaat bedeline sahip proje, Elazığ ile Malatya’yı birbirine bağlamanın ötesinde ulaşım aksının en önemli noktalarından biri. Yılda sadece 9,3 milyon lira, yakıttan 4,7 milyon lira tasarruf edecek. Tasarımından inşasına kadar yüzde 100 yerli ve milli imkanlarla yapılmıştır. Bu projenin tarihi eser niteliğindeki köprüsü, tüneli ve yollarıyla bölgenin kalkınmasına ve refahına katkı sağlayacağına inanıyorum.

Fırat’ı yaptığımız yatırımlar ve yaptığımız çalışmalarla neşe ve refahın simgesi haline getirdik ve getirmeye devam edeceğiz.

Ülkemizin ticari ve turizm potansiyeline katkı sağlayacağını düşündüğüm bu çalışma, ulaşıma katkı sağlayanlardan sadece bir tanesi.

Bölgemizin çehresini değiştirdik. Malatya’da bölünmüş yolun uzunluğunu 12 kat, Elazığ’ın uzunluğunu 11 kat artırdık. Malatya Havalimanı için yeni bir terminal binası inşa ediyoruz. Elazığ havalimanını genişletiyor ve geliştiriyoruz. Filozof Epiktetos der ki, dediğine bakın: Çoban yemini çobana götürmez ve bakın ne kadar güzel yediğimi söylemez. Yeminini yağ yer, yün ve süt verir. Bunun gibi, felsefi görüşlerinizi insanlara anlatmaya devam etmeyin. TÜRKİYE’DEKİ İLERLEMEYİ TAŞIMAYABİLİRLER

Ülke ve millet yararına hiçbir adım atmadıkları gibi atılan güzel adımlardan da rahatsız oluyorlar. Türkiye’de olduğu gibi ekonominin ve yatırımın ilerlemesine müsamaha göstermeyeceğiz. Ayasofya’nın açılışından ibadete bu habis bakış açısının yansımalarını görüyoruz. Biz buna çalışma politikası diyoruz. Burada yaptığımız işler ve yaptıklarımızla milletimizle yüzleşiyoruz. 2020 yılında hizmet politikasından ödün vermedik. GEÇEN YIL AÇILAN TÜNELİN UZUNLUĞU 18.6 KM ‘

Sadece geçen yıl açtığımız tünellerin uzunluğu 18,6 kilometre, köprü ve viyadüklerin uzunluğu 42 kilometre. 16 hastane ve 16 bin yatak kapasiteli ek binaları hizmete aldık. Enerji, Ilısu Barajı ve Kalyon Güneş Enerjisi tesislerindeki TürkAkım Projesini hizmete açtık.

Millet olarak 405 milyar metreküp doğalgazın keyfini hepimiz yaşadık. Konya Ovası sulaması gibi birçok tesis açtık. TOGG’nin temellerini atarken resmi olarak Gaziantep’te 300 üretim tesisi açtık.

Pek çok farklı alanda çalışmalarımızı milletimizin hizmetine sunduğumuz bir yılı geride bıraktık.

En zor şartlarda bile hizmet ürettik, işler ürettik, inşa ettikten sonra koştuk. Milletimizin özgürlüğünü ve refahını güçlendirmek için çalıştık ve çalışıyoruz. 2023 hedeflerine ulaşana kadar durmayacağız. Umarım o günleri birlikte göreceğiz. 2020, tüm insanlıkla birlikte milletimiz için zor bir yıl oldu. Tarihsel bağımsızlık ve gelecek için mücadele ettiğimiz bir dönemde koronavirüs belasının etkileriyle karşı karşıya kaldık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir