Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Davutoğlu arasındaki ilk kavgayı Bülent Arınç açtı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Ahmet Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki ilk kavganın Bülent Arınç yüzünden olduğunu söyledi. Üstün, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arınç’ın görevden alınmasını istedi. Ahmet Davutoğlu, Bülent Arınç’ı görevden almadı,” Ben bu hükümetin başbakanıyım “dedi.

TV5’te yayınlanan Muhammed Vefa ve Bünyamin Güler’in sunduğu Ankara Ofis programına Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün konuk oldu. Burada önemli açıklamalarda bulunan Üstün, Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki ilk mücadelenin Bülent Arınç’tan kaynaklandığını söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARINÇ’TAN KALDIRILMASINI İSTEDİ

Üstün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasında yapılan parseller arası tartışmanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davutoğlu’dan Arınç’ın görevden alınmasını talep ettiğini söyledi.

“BU HÜKÜMETİN BAŞBAKANI ARINÇ’I OFİSDEN ALMADI, BANA DEDİ”

İkili arasındaki ‘koli koli’ tartışmasının partiye ciddi zarar verdiğini söyleyen Üstün, “Böyle bir atmosferin ortaya çıkması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan Arınç’ın görevden alınmasını istedi. Ahmet Davutoğlu, Bülent Arınç’ı görevden almadı. “Ben bu hükümetin başbakanıyım” diyor. “O sadık biridir.”

“BU DÖNEMDE GELECEK PARTİDE SİYASET YAPMAK KOLAY DEĞİL”

Bülent Arınç’ın Gelecek Partisi’ne davet edilip edilmeyeceği sorusuna yanıt veren Üstün, “Hayır, davet edilmeyeceğiz. Gönüllü gelmek isteyen kardeşlerimiz için parti kurullarımız ve genel başkanımızla görüşüyoruz. Bu dönemde Gelecek Partisi’nde siyaset yapmak çok kolay … Gelip ‘seninle birlikte hareket edeceğim’ derse konuşuruz, davet gibi bir fikrimiz yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir