Cezadan kaçınmak için her yolu denedi, ancak takımlar makbuzu aldı

Adana’da sokağa çıkma yasağına rağmen müracaat noktasında durdurulan araçta bulunan alkollü şoföre ve yanındaki 4 kişiye de sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle para cezası verildi. Takımlardan kurtulmak için her yolu kullanan sarhoş sürücü ve arkadaşları cezadan kaçamadı.

Adana’da 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05: 00’e kadar uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentin hareketli noktalarını, bulvarları ve caddeleri 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05: 00’e çıkarılan genelge kapsamında denetledi. İçişleri Bakanlığı.

SÜRÜCÜ LİSANSI ALINDI

Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nda teftiş yapan polis ekipleri D.E’nin kullandığı aracı durdurarak izin istedi. Sarhoş olduğu tespit edilen aracın sürücüsü D.E. yanındaki 4 kişinin de izninin olmadığını belirledi.

Alkollü araç kullandığı ve sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği gerekçesiyle para cezasına çarptırılan D.E’ye el konuldu ve ehliyetine el konuldu ve denetim yapılmadığı belirlenen otomobil trafiğe kapatıldı.

POLİS EKİPLERİ İÇİN ZOR

Polis ekiplerine zorluk çıkaran ve kimlik kartı bulunmayan diğer 3 kişi ise kimlik tespitinin ardından sokağa çıkma yasağına aykırı davrandığı için para cezasına çarptırıldı. Başkasının kimlik numarasını vererek cezadan kaçmaya çalışan Damla E. de Yarbaşı Karakolu’na götürüldü. Polis, sokağa çıkma yasağına uymadığı için gerçek kimlik numarası belirlenen Damla E’ye para cezası verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir