Canlı yayında ‘KADES’ ihbarı; alarma geçen ekipler 3 dakikada stüdyoya geldi

Canlı yayında ‘KADES’ uyarısı; Alarmlı ekipler 3 dakika içinde stüdyoya geldi Sunucu ve konuk tanıtım yapmak istedikleri Kadın Destek Uygulaması’ndan yardım isteyince, Trabzon’da uydu üzerinden yayınlanan ulusal televizyon kanalında canlı yayınlanan program, 3 dakika içinde stüdyo.

Bölgede ulusal olarak uydu üzerinden yayın yapan televizyon kanalında gazeteci, yapımcı ve sunucu Nurbay Usta’nın hazırlayıp sunduğu “Müzik Baharı” programının stüdyosunda canlı yayında ilginç anlar yaşandı.

TAKIMLAR 3 DAKİKADA ADRESE GELDİ

Usta, şiddete maruz kalan kadınların acil durumlarda kullanılmak üzere geliştirdiği KADES’in nasıl çalıştığını anlatmak için cep telefonuna uygulamayı kurdu. KADES’in önemini vurgulayan yayında sanatçı Solmaz Akgül, telefonuna yüklediği uygulamanın yardım butonuna bastı. Sinyal üzerine harekete geçen Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 3 dakika sonra adrese geldi. Ekipler, geldikleri adresin televizyon stüdyosu olduğunu görünce şaşırdılar. Durumu polise anlatan sunucu, amaçlarının uygulamayı tanıtmak ve farkındalık yaratmak olduğunu söyledi. Usta ve konuğu Akgül, ekiplere teşekkür ederek ‘Irkçılığa, kadına şiddete ve çocuk istismarına hayır’ pankartıyla kendilerine kolaylık diledi. Polis ekipleri de ev sahibi ve misafire teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir