Birçok ülkede ortaya çıkan metal sütunun gizemi çözüldü

Önce ABD’de ve daha sonra Romanya, Almanya ve daha birçok ülkede görülen bu gizemli metal sütunun, Netflix için hazırlanan bir komedi gösterisinin parçası olduğu ortaya çıktı.

Tüm dünya, özellikle medya, “Uzaylılar dikiş mi dikiyor?” Soruyu sorduğu gizemli metal sütunun, televizyon yayıncısı Netflix için hazırlanan bir komedi gösterisinin parçası olduğu ortaya çıktı.

Bir Komedi Gösterisinin Parçası

“Neden tüm dünyada monolitler yaptım?” Başlıklı videoda, Netflix komedi şovu kapsamında dünyanın çeşitli yerlerinde monolitlerin dikildiği belirtildi. Metal sütunlar önce ABD, ardından Wight Adası, Almanya ve Romanya gibi yerlerde görüldü ve kısa sürede ortadan kayboldu.

NE OLDU?

ABD’nin Utah eyaletinde helikopterle yolda devriye gezen polis ekibi, geçtiğimiz günlerde ıssız vadilerde dolaşırken parlak ve metal görüntüsü ile dikkat çeken kimliği belirsiz bir nesne keşfetti. Bu monolit sütunun oraya kim ya da kim tarafından getirildiği bilinmemekle birlikte, bilim adamlarından sanat uzmanlarına kadar pek çok yetkili açıklama yaparak bu gizemi çözmeye çalıştı. Bazı uzmanlar bu sütunun bir sanat eseri olduğunu söylerken, diğerleri bu sütunu uzaylıların getirdiğine inanıyordu.

BİRÇOK ÜLKEDE GÖRÜLMÜŞ

İnsanlar metal sütunun bir gecede ortadan kaybolmasına daha da şaşırdı. Takip eden günlerde, monolit Romanya, Almanya, Kolombiya, İspanya, Hollanda ve İngiltere gibi birçok ülkede ortaya çıktı, ancak gizemini korumayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir