Bakan Soylu’dan sert tepki: “Orada terörist militanlarla ne işi var?”

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylarla ilgili konuşan Bakan Soylu, “Üniversite rektörü atanmasında terörle bağlantılı terörist militanlarla orada siyasi bir parti ne yapıyor? Bu ülke çok zorlandı. Bir kez daha oluyor. düşmez. “diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31. Dönem Jandarma Komando Uzmanı Erbaş Temel Kurs Mezuniyet Töreni’nde konuştu.

Bakan Soylu’nun açıklamaları şöyle:

“CÜMLE YOLUYLA GERİ DÖNEMEZLER”

“Her zaman zorluklarla karşılaştık, ancak bugün devletimize karşı başka bir muadilimizle karşı karşıyayız. Devletimizin haysiyetini, itibarını, devletin kendisini ve milletin sevgisini, sadakatini ve inancını hedefleyen çok yönlü bir muadilidir. , farklı kisveler altında, demokrasiyi Truva atı olarak kullanmak. Saldırganlıkla karşı karşıyayız.

Türkiye’de meydana gelen virüs salgınına baktığında görüntüleri bozmuyor. Bu kuruma video kliplerle ve yalan haberlerle saldırdılar.

Helikopter yalanını ifşa ettiler.

Polisimiz başarılı olduğunda çıplak arama tezgahını açığa çıkardılar. En küçük iftirayı atmaktan utanmadılar. Teröristleri masum olarak göstermekten çekinmediler.

Esnafımızı destekleyen hükümetimizi her türlü yalanla başka alanlara çekmeye çalıştılar.

En yetkili kişiler tarafından bir açıklama yapıldı, ancak iftira atmaktan çekinmediler.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDEKİ ETKİNLİKLER

İki gün önce üniversitede bu ülkeyi demokratik olmayan bir ülke olarak göstermek için yine rektörün atanması ile bir etkinlik yaptılar.

Burada sormak istiyorum, üniversiteye rektör atarken terörle bağlantılı militanları ile bir siyasi partinin önüne gelenlerin ne işi var? Bu ülke çok acı çekti, pek çok zorluklar yaşadı ve ülke huzurunu bozmak isteyen militan ruhlu insanlar ve politikacılar gördü. Ama bu ülke bir daha bu bankta düşmeyecek. Vandallar gibi, üniversitenin kapısını kırdılar, bilim evi.

Polisimizi güvenliği sağlamak için hedef tahtasına koydular. Bu ülkeyi polis aracılığıyla küçük düşürmeye çalıştılar. Polisi, özellikle de bir köşe yazarı ile 12 Eylül darbe planlayıcılarını karşılaştırdılar. Buna gizli sebep denir. Buna ‘kalem şeytancılığı’ denir. Bu operasyonun adı, Türkiye’nin birliğine kravat almaktır. Ne için hazırlandıklarını bilmiyoruz. Bir gazeteci çarpıtmasının ve bir darbe tanımının ortaya çıkışını sıradan bir yorum olarak görmeyeceğiz.

Darbeler ve terör bizi geciktirdi. Biz inatçıyız. 2200 yıllık devletin çocuklarıyız. 16 büyük devletimizle var olmaktan gurur duyan insanların çocuklarıyız. Ne yaptılarsa 15 Temmuz’da yapamadılar. Bunu 17-25 Aralık’ta, 25 Şubat Gezi’de gerçekleştiremediler. Bunu terör örgütleriyle yapamadılar. Bilmeliler. Bunu yapamayacağız.

Dün Diyarbakır Annelerini ziyaret ettim. Oradaki anne diyor … “Demirtaş’ın annesi” Oğlum devletin elinde, onu almak istiyorum. “O anne neden diye sormuyor, oğlunuz PKK’nın elinde … Onu neden almak istediğimi sormuyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir