Aşılama programının ikinci aşamasına başlanıyor! Huzurevlerinde ve huzurevlerinde kalanlara aşı yapılacaktır.

Bakanlar aşılama sürecini 13 Ocak’ta başlatan kocası Türkiye’de yeni bir aşamadan geçiyor. Bugünden itibaren aşılama programının ikinci aşamasına geçilecek, huzurevlerinde ve huzurevlerinde kalanlar ve bu vatandaşların bakımından sorumlu olanlar aşılanacak. Ayrıca 90 yaş üstü vatandaşlar için aynı program bugün başlıyor.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 81 il sağlık müdürü ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Bakan Koca, 13 Ocak’ta başlayan aşılama programı hakkında da bilgi verdi. Bakan Koca’nın sosyal medya hesabından paylaştığı bilgiye göre; Aşılama programının ilk aşamasının bugün itibarıyla ikinci aşaması başlamıştır.

“90 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN PROGRAM BAŞLIYOR”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Aşılama programının 1. etabının ikinci aşamasına geçiyoruz. Yarından itibaren Huzurevleri ve Huzurevlerinde kalanlar ve Bu vatandaşların bakımından sorumlu olan aşılara başlanacak. ” ifadeleri kullandı.

90 YAŞ VE ÜZERİ VATANDAŞLAR EVDE AŞILABİLİR

Bakan Koca, “90 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılarını sağlık kuruluşlarına götürmeden evde, yerinde yapmalarını istiyoruz” dedi.

830 BİN ÜZERİ SAĞLIK ÇALIŞANI AŞILDI

Öte yandan Bakan Koca, “Dünyanın en hızlı uygulamalarından birini hayata geçirdik” ve 830 binden fazla sağlık çalışanının aşılandığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir