ABD’den “afet” haberi! İki ay içinde …

Washington Üniversitesi Sağlık Ölçümleri Değerlendirme Enstitüsü, virüsten 140 bin daha fazla Amerikalının ölebileceğini tahmin etti.

ABD’nin Missouri eyaletindeki Washington Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, ülkedeki yeni tip corona virüs (Covid-19) vakalarının sayısının 20 Ocak’a kadar ikiye katlanabileceği belirtildi.

CNN haber kanalının Amerika’nın en iyi tıp fakültelerinden birine sahip olan Washington Üniversitesi’ne dayandığı haberinde, cumhurbaşkanlığı yemininin yapılacağı 20 Ocak’a kadar Covid-19 vaka sayısının 20 milyonu geçebileceği tahmin edildi. ABD’de.

Washington Üniversitesi Sağlık Ölçümleri Değerlendirme Enstitüsü tarafından yapılan bir başka ölçüme göre ise 2 ay içinde 140 bin daha fazla Amerikalı virüsten ölebilir.

KARANTİNA SÜRESİNİN KISALTILMASI GÜNDEMDE

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin (CDC), corona virüsün bulaşıp bulaşmadığını anlamak için gereken karantina tavsiye süresini kısaltabileceği belirtildi.

CDC yöneticilerinden Henry Walke, Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada, “Yetkililer, bir kişinin Covid-19 virüsü olup olmadığını öğrenmek için gereken karantina süresini 7 ila 10 gün arasında kısaltabilir” dedi.

Walke, karantina süresini kısaltma adımının daha fazla insanı karantina kurallarına uymaya “teşvik edeceğine” inandığını söyledi.

Mevcut durumda karantina için 14 günlük tecrit süresi öneren Dünya Sağlık Örgütü de döneme ilişkin verileri gözden geçirdiğini duyurdu.

Corona virüsü vakalarını günlük olarak takip eden Covid İzleme Projesi’nin verilerine göre, toplam pozitif vaka sayısının 12 milyon 230 bini aştığı ülkede 85 binden fazla kişi Covid tanısıyla hastanede tedavi altına alındı. 19, üst üste son 14 günde en fazla hastaneye yatış sayısına ulaşıldı. .

Aynı kaynağa göre bugün ABD’de 151 binden fazla Covid-19 vakası ve 956 ölüm kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir