ABD’de geliştirilen ve 70 dolara satılan elektrikli maske koronavirüsü tamamen engelliyor

Uzmanlar koronavirüse karşı maske takma uyarılarını her gün tekrarlarken, ABD’de geliştirilen maske bomba gibi gündeme düştü. Elektrikli ve turbo fanlı maske sadece koronavirüsü tamamen önlemekle kalmaz, aynı zamanda diğer zararlı unsurlardan da korur. 3 yıl kullanılabilen maskenin fiyatı 70 dolar (yaklaşık 534 TL) olarak açıklandı.

Koronavirüs salgını ile mücadelede en önemli aksesuarlardan biri haline gelen maskelere bir yenisi daha eklendi. ABD’de geliştirilen UlstramasxUltraOne Fan Mask adlı maske bir bomba gibi dünya gündemine girerken, özellikleri dikkat çekti. Sözcü’nün haberine göre dünyanın çeşitli bölgelerinden saygın medya kuruluşlarının gündeme getirdiği maskenin özellikleri herkesi meraklandırırken, elektrikle çalışan iki farklı hız ayarına sahip turboşarjlı maskenin, optimum hava akışı ve uzun vadede kullanım kolaylığı sağlar.

0,3 mikrometre eşit bloklar

Maskelerde 4 kat HEPA filtre olduğu açıklanırken, havada asılı kalan damlacıkların yüzde 99,97’sini engellediği belirtildi. Maskelerin 0,3 mikrometre boyutundaki parçacıkları bile engellediği kaydedildi. Maskeyi üreten firma, bu maskenin sadece corona virüsünü önlemekle kalmayıp aynı zamanda zararlı hava kirliliğini ve sigara kokusunu da engellediğini belirtti. Yaklaşık 70 dolara (yaklaşık 534 TL) satılan maskenin 3 yıl kullanılabileceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir