12 yaşındaki kız evde kendini astı! Babası, sınav sonucuna kızdığı için intihar etti

Sivas’ta doğalgaz borusuna atlama ipi ile kendini asan 12 yaşındaki kız çocuğunun, duruşma sınavında başarısız olmasının ardından babasının kızdığı için intihar ettiği öğrenildi.

Dün saat 17:00 civarı, T.A. ve İ.A. Çiftin 2 çocuğundan büyük olan T.A. isimli kız evde kimse yokken kendini bir atlama ipiyle gaz borusuna astı.

Annesi buldu

Bir süre sonra annesi İ.A. kızını borunun üzerinde asılı bulmuş. İpi kesip kızını yere indiren anne hemen sağlık ekiplerine haber verdi. T.A. Eve gelen sağlık görevlileri tarafından ambulansla Numune Hastanesine götürüldü. Sağlık durumu kritik olan kız, yaklaşık 1 saat doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Babası sınavda başarısız olunca kızmıştı

T.A’nın önceki gün deneme sınavına girdiği, ancak başarısız sonuç aldığı, babasının çalışmadığı için kızdığı öğrenildi. Bu nedenle T.A’nın anne ve babası işteyken, kardeşinin sınıftayken sandalyeye kalktığı ve evin giriş kapısının arkasındaki doğalgaz borusuna atlama ipi ile kendini astığı belirtildi.

BUGÜN TOPRAĞA VERİLEN

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırılan T.A.’nın cenazesi, otopsinin ardından ailesine teslim edildi. T.A. Bugün Yukarı Tekke Mezarlığı’ndaki Ay Yıldız Camii’nde pandemi kuralları çerçevesinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenazeye katılan aile ve yakınlarının büyük üzüntü içinde olduğu görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir